Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Karacabey:

Giriş Tarihi: 29.5.2015 18:28 Güncelleme Tarihi: 29.5.2015 23:36
Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Karacabey:
Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey, Bozok Üniversitesini kurumsal, şehriyle bütünleşmiş, ’a sosyal, kültürel ve ekonomik olarak daha fazla katkı sağlayan bir üniversite oluşturmayı amaçladıklarını söyledi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, tarafından Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörlüğüne atanan ve geçtiğimiz günlerde görevine başlayan Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey, üniversitelerin bulunduğu şehrin, bölgenin ve ülkenin gelişmesine çok önemli katkılar sağlayan kurumlar olduğunu belirterek, “Bozok Üniversitesi de Yozgat’ın sosyal, kültürel ve ekonomik olarak gelişmesine katkı sağlayan en önemli kurumların başında gelmektedir. Üniversitemiz yeni kurulmuş bir üniversitedir. Üniversitemizin hızlı bir şekilde gelişip büyümesi ve şehrimize daha fazla katkı sağlaması için elimizden gelen gayreti göstereceğiz” dedi.
Öncelikli hedefleri arasında kanunen açılı bulunan ancak öğrencisi bulunmayan fakülteleri öğrenci alabilecek duruma getirmeyi hedeflediklerini ifade eden Rektör Karacabey, “İletişim fakültemiz ve turizm fakültemiz kanunen açık durumdadır. Ancak öğretim üyesi bulunmadığı için fakültelerimiz öğrenci alamamaktadır. Bizim öncelikli hedefimiz bu fakültelerimize öğretim elemanı sorununu çözmek ve daha sonra da öğrenci alır hale getirmektir. Hedefimiz bütün fakültelerimizi ve bölümlerimizi faal hale getirerek öğrenci sayımızı artırmaktır” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Karacabey:
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN