Belediyesi Mahallelere Ramazana Özel Ücretsiz Servis Düzenliyor

Giriş Tarihi: 19.6.2015 15:58 Güncelleme Tarihi: 19.6.2015 16:18
Yozgat Belediyesi Mahallelere Ramazana Özel Ücretsiz Servis Düzenliyor
Belediyesi Ramazan ayı münasebetiyle saat 24:00-01:00 arasında uzak mahallelere ücretsiz servis aracı düzenledi.
Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, Yozgat Belediyesi olarak Cumhuriyet Meydanında Ramazana özel kültür ve sanat etkinlikleri düzenlediklerini belirterek, “Bu etkinliklerimizi izlemek için uzak mahallelerimizden insanlar geliyor. Ancak saat 24:00’ten itibaren dolmuşlar çalışmadığı için vatandaşlarımız evlerine dönmekte zorlanıyor. Bizde vatandaşlarımızı mağdur etmemek için yeni aldığımız 2 otobüsü saat 24:00’ten sonra vatandaşımızın hizmetine sunuyoruz. Çapanoğlu ve Bahçeşehir mahallesinden gelen vatandaşlarımız gece 24:00 sonra bu araçlarımızla ücretsiz olarak evlerine dönebileceklerdir” dedi.
Yozgat’ta özellikle Ramazan ayında sahur vaktine kadar şehir merkezinde gezdiğini ifade eden Arslan, “ Saat 24:00’ten sonra şehiriçi dolmuşlar çalışmadığı için vatandaşlar sıkıntı çekiyor, bizden de bu konuda yardım istiyorlardı. Bizde yeni aldığımız bu araçları bu şekilde görevlendirdik” diye konuştu.
Belediye’nin 5 otobüs aldığını 2’sinin teslim edildiğini 3’ünün ise önümüzdeki günlerde geleceğini vurgulayan Arslan, “Yaşlı ve özürlüler için rampası bulunan bu otobüslerimizi belediyemizin sosyal hizmetlerinde kullanacağız” şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yozgat Belediyesi Mahallelere Ramazana Özel Ücretsiz Servis Düzenliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN