Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bozok Üniversitesi’nde Hedef 4 Yılda 30 Bin Öğrenci

Giriş Tarihi: 24.6.2015 16:08 Güncelleme Tarihi: 24.6.2015 16:38
Yozgat Bozok Üniversitesi’nde Hedef 4 Yılda 30 Bin Öğrenci
Bozok Üniversitesi Rektör Prof. Dr. Salih Karacabey, hedeflerinin 4’üncü yılın sonunda Bozok Üniversitesinde öğrenci sayısını 30 bine ulaştırmak olduğunu söyledi.
Yozgat Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkan ve Üyeleri, geçtiğimiz ay içerisinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Bozok Üniversitesi Rektörlüğü görevine atanan Prof. Dr. Salih Karacabey’i ziyaret etti.
Ziyarette gazeteciler ile bir süre sohbet eden Rektör Karacabey, 4 yıllık hedeflerinde Tıp Fakültesinin hizmete açılması ve öğrencilerinin buradan mezun olması olduğunu belirterek, “İletişim fakültesinin önümüzdeki yıl binasını yapılması ve 2017-2018 yılında öğrenci almaktır. Yine turizm fakültesi faaliyete geçmiş ve öğrencisini almış ve binasına da kavuşmuş olacak. Arkeoloji bölümü akademik personeline kavuşmuş olacak ve inşallah Yozgat’ın tarihini araştırım, Yozgat’ın tarihinde Bozok Üniversitesi yazacak. Hedefimiz 4 yıl sonunda üniversitemizdeki öğrenci sayımızı 30 bine çıkarmaktır. Bu yıl 2 bin öğrenci mezun ettik ve inşallah 4 bin öğrencimiz gelecek ve öğrenci sayımız 15 bine ulaşacaktır” dedi.
Tıp Fakültesinin Yozgat ve çevresi açısından çok önemli olduğunu vurgulayan Rektör Karacabey, “Tıp fakültesi konusunda ikinci bir hedefimiz düşüncemiz, Sarıkaya ve Sorgun ilçelerimizde fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezi ile Türkiye genelinden hasta kabul etmek ve inşallah Dünya’dan hasta kabul edebilir hale getirmektir. Yozgat termal kaynaklar bakımından çok zengin, biz bu kaynakları kullanmak istiyoruz” diye konuştu.
Yozgat Bozok Ünivresitesi’nin yine Yozgatlının destekleriyle hızlı bir şekilde büyüyeceğini vurgulayan Rektör Karacabey, “Üniversitemizin gelişip büyümesi Yozgat’ta göçü durduracaktır. Bunun yanında bizim amacımız, giden beyin göçünü de geri döndürmektir. Yozgat dışında 200’ün üzerinde akademisyen bulunduğunu tahmin ediyoruz. Biz Eylül ayında bir program yaparak, il dışında yaşayan akademisyenleri Yozgat’ta misafir etmek istiyoruz. Bu akademisyenlerimize hem üniversitemizi tanıtmak hem de Yozgat ile bağlarını sağlamak arzusundayız. Üniversite olarak her zaman halk ile iç içe olmak istiyoruz. Bu sebeple önümüzdeki günlerde kurumlarımızla, sivil toplum örgütlerimiz ve esnaflarımızla üniversitemizin gelişimi, Yozgat’ın gelişimi konularında toplantılar yapıp, görüş alışverişlerinde bulunacağız” ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yozgat Bozok Üniversitesi’nde Hedef 4 Yılda 30 Bin Öğrenci
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN