’15 Yaşındaki Genç Ayağına Saplanan Çapa Makinesi İle Saatlerce Bekletildi’ İddiası

Giriş Tarihi: 12.7.2015 17:18 Güncelleme Tarihi: 13.7.2015 09:04
’ın Akdağmadeni ilçesinde ayağına çapa makinesi bıçakları saplanan 15 yaşındaki gencin hastanede saatlerce bekletilmesi nedeniyle ayağının kesilme ihtimaliyle karşı karşıya kaldığı ileri sürüldü.
Yozgat’ın Akdağmadeni ilçesine bağlı Boğazköy’de tarlada çalışan babasına yardım etmek isteyen 15 yaşındaki Mehmet Çetin isimli gencin ayağına çapa makinesi bıçakları saplandı. Ayağında saplanan çapa makinesi bıçağı ile önce Akdağmadeni Devlet Hastanesine kaldırılan Çetin, ileri teknik müdahale yapılması için yer bulunamayınca saatlerce hastane koridorunda bekletildi. Yaklaşık 5 saat sonra Yozgat Devlet Hastanesine ayağındaki çapa makinesi bıçaklarıyla birlikte sevk edilen Çetin, ayağındaki damarların ve sinirlerin kopmasından dolayı kesilme ihtimali ile karşı karşıya kaldı.
Baba Kazım Çetin, tarlada çalışırken oğlunun kendisine yardım etmek istediğini belirterek, “Çapa makinesini aldıktan kısa bir süre sonra ayağına çapa makinesi saplandı. Ambulansa haber verdim Akdağmadeni Devlet Hastanesine kaldırıldı. Ancak burada yer arıyoruz diye bizi saatlerce beklettiler. Oğlum acı çekiyordu, doktorlar beni sevk etmeyince kendi imkanlarımla çocuğumu başka bir hastaneye götürmek istedim. Bunun üzerine Yozgat’a sevk ettiler. Burada da damarların koptuğunu ayağında kırıklar oluştuğunu ve kesilebileceğini söylediler” dedi.
Akrabaları Deniz Çeliksoy ise saatlerce kendilerini hastanede beklettiklerini ifade ederek, “İnsan hayatı bu kadar ucuz mu 5-6 saatte bir yer bulamadılar ve çocuğun ayağı kesilecek. Bu gence yazık değil mi? Neden bizi saatlerce beklettiler” diye konuştu.
Öte yandan, hastaneden yapılan açıklamada hastanede yeterli teknik donanımın olmadığı, hastanın bekletildiği süre içinde farklı bir hastane arandığı kaydedildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
’15 Yaşındaki Genç Ayağına Saplanan Çapa Makinesi İle Saatlerce Bekletildi’ İddiası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN