Akdağmadeni Belediyesi Atık Su Arıtma Tesisi Projesinde İlk Adımı Attı

Giriş Tarihi: 14.7.2015 13:18 Güncelleme Tarihi: 15.7.2015 17:11
Akdağmadeni Belediyesi Atık Su Arıtma Tesisi Projesinde İlk Adımı Attı
’ın Akdağmadeni ilçe belediyesi, ilçeye yapılacak olan Atık Su Arıtma Tesisi için ilk adımı atarak, tesisin yapılacağı alanı istimlak etti.
kdağmadeni Belediye Başkanı Suphi Daştan, modern ve model bir Akdağmadeni ideali ile hareket ettiklerini belirterek, “ Gerçekleştirdiğimiz köklü ve büyük projelerimizi söz verdiğimiz gibi gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Atık su arıtma tesisi projesinin ilk adımını atarak, istimlak çalışmalarını yaptık. İçinde bulunduğumuz yüzyıl güzel ilçemizin, evrensel ölçülerde çağdaş teknolojik yapılanmaya sahip bir arıtma tesisine duyduğu ihtiyaç kaçınılmazdır. Akdağmadeni Belediyesi bu ihtiyacı görmüş ve projede ilk adımı atarak tesisin yapılması uygun görülen 28 dönümlük alanı belediyemizin öz kaynaklarıyla 280 bin TL ödeyerek istimlak etmiştir. İstimlak yapılan alanın 23 dönümlük kısmının parası peşin olarak ödenmiş olup geriye kalan 5 dönüm alanında mahkeme sürecinin bitmesi beklenmektedir” dedi.
Çevre dostu belediyecilik anlayışından ödün vermeden hareket ettiklerini vurgulayan Başkan Daştan, “Cevre dostu olacak olan proje vatandaşlarımızın sağlığını da koruyacak olup atık su konusunda sıkıntı yaşayan Melikli , Davutlu, İbrahim Ağa köylerinin de sorunlarını çözmüş olacaktır. Belediyemiz tarafından başlatılan kanalizasyon çalışmaları sonucunda 110 km kanalizasyon hattı yapılarak kanalizasyon konusundaki çalışmalar tamamlanmıştı. Atık su arıtma tesisimizin projesi hazırdır. Yapılacak bu çalışma hem çevre adına hem Akdağmadeni adına güzel bir projeyi vatandaşlarımızın hizmetine kısa sürede sunacağız” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akdağmadeni Belediyesi Atık Su Arıtma Tesisi Projesinde İlk Adımı Attı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN