Orta Asya’nın En Büyük Camisi Bişkek Camii lı İşçilerin Emeği İle Yükseliyor

Giriş Tarihi: 2.10.2015 15:38 Güncelleme Tarihi: 2.10.2015 16:06
Orta Asya’nın En Büyük Camisi Bişkek Camii Yozgatlı İşçilerin Emeği İle Yükseliyor
Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) tarafından Kırgızistan’ın Başkenti Bişkek’e yaptırılan Orta Asya’nın en büyük camisi Bişkek Camii’nin inşaatı lı ve Türk işçilerin emeği ile yükseliyor.
TDV tarafından Kırgızistan’ın Başkenti Bişkek’te inşa edilen Orta Asya’nın en büyük camisi Bişkek Camii’nde Türkiye’nin çeşitli illerinden onlarca işçi çalışıyor. Mermer işlerinde çalışan Yozgatlı işçilerden Halit Savcı, TDV tarafından Bişkek’e Orta Asya’nın en büyük camisinin yapıldığını ve bu cami inşaatında çalışmaktan gurur duyduğunu belirterek, “Türkiye Ata yurdumuz Kırgızistan’a çok güzel bir cami yaptırarak Türk ve İslam’ın mührünü vurmaktadır. Ben Yozgat’ın Sorgun ilçesine bağlı Eymir beldesinden geldim ve bu cami inşaatında çalışıyorum. İnşaat sezonu bittiğinde ise tekrar Türkiye’ye dönüyoruz” dedi.
Kayserili Mehmet Sağlam’da Anadolu’dan Ata yurduna geldiklerini belirterek, “Kırgızistan’da cami inşaatında çalışıyoruz. Burada Trabzon, Yozgat, Kayseri, Artvin gibi birçok ilimizden çalışan arkadaşımız var. Burada Kırgız işçilerde var. İnşaat hızlı bir şekilde yükseliyor. Memleket özlemi çekiyoruz, fakat burada Orta Asya’nın en büyük camisinde çalışmaktan da mutluluk duyuyoruz. İnşaat sezonu bittiğinde bizde memleketimize dönüyoruz” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Orta Asya’nın En Büyük Camisi Bişkek Camii Yozgatlı İşçilerin Emeği İle Yükseliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN