Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çaycuma Cazibe Merkezi Olacak

Giriş Tarihi: 10.3.2015 15:38 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Sivil Havacılık Yüksekokulu’nun Çaycuma’da kurulması ilgiyle karşılandı. Bülent Ecevit Üniversitesi Çaycuma Sivil Havacılık Yüksekokulu kurulması onayı 9 Mart 2015 tarihli resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe girmişti.
Nitelikli ve kaliteli eğitim vermekle birlikte program çeşitliliğini de arttırmayı amaçlayan BEÜ, kurulan Çaycuma Sivil Havacılık Yüksekokulu ile eğitim ağını genişletiyor. Çaycuma’da kurulacak olan Sivil Havacılık Yüksekokulu’nda “Hava Ulaştırma İşletmeciliği Bölümü, Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Bölümü, Uçak, Gövde Motor Bakım Bölümü, Uçak Elektrik ve Elektroniği Bölümü, Pilotaj Bölümü” programları yer alacak. Ayrıca sektörlerin ihtiyacına göre diğer bölümler açılacak.
“BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR”
Programların açılmasıyla üniversiteye gelen öğrencilerde ciddi bir hareketliliğin oluşacağını belirten Rektör Prof. Dr. Mahmut Özer açılan yüksekokul hakkında şunları söyledi:
“Bir üniversite için sunmuş olduğu eğitim hizmetinin kalitesinin yanında program çeşitliliğinin olması da çok önemlidir. Açılan yüksekokulla birlikte hem üniversitemizin program zenginliği artmış olacak hem de yüksekokulun açılacağı Çaycuma ilçelerimize her yönüyle katkı sağlayacak. Yeni kurulan yüksekokulla Bülent Ecevit Üniversitesi artık 11 fakülte, 5 Yüksekokul, 7 Meslek Yüksekokulu ve 25 Araştırma ve Uygulama Merkezi ile kapasite ve kalitesini her geçen gün artıran Batı Karadeniz Bölgesinin marka değeri yüksek ve güçlü bir yükseköğretim kurumu haline gelmiştir. Bugün kurulan iki yüksekokulumuzda açılacak olan bölümler son yıllarda oldukça ilgi gören bölümler olacaktır. Bilindiği gibi sivil havacılık her geçen gün büyüyen bir sektördür. Bu sektör geliştikçe insan gücü ihtiyacı da beraberinde büyüyor. Bu alanda gerek tesislerin işletme ve yönetimi, gerekse destek hizmetlerinin sağlıklı olarak sürdürülebilmesinde eğitimli personele büyük ihtiyaç var. Dolayısıyla yeni kurulan yüksekokullarımız ülkemizin ihtiyaç duyduğu nitelikli insan yetiştirilmesine büyük katkı sağlayacaktır. Her iki Yüksekokulumuzun da hem üniversitemize hem de bölgemize hayırlı olmasını diliyorum. Bu süreçte bize destek veren başta Valimiz Sayın Ali Kaban olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çaycuma Cazibe Merkezi Olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN