BEÜ Yarı Olimpik Yüzme Havuzu Haziran Ayında Açılacak

Giriş Tarihi: 12.3.2015 11:38 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
BEÜ Yarı Olimpik Yüzme Havuzu Haziran Ayında Açılacak
Bülent Ecevit Üniversitesi Yarı Olimpik Yüzme Havuzunun 2015 Haziran ayında açılması planlanıyor.
8.5 milyon TL maliyeti olan ve son teknoloji kullanılarak yapılan yüzme havuzu için önemli bir boşluğu gidermiş olacak. 2013 yılında yapımına başlanan, 4 bin 500 metre kare alana kurulan kompleks, yarı olimpik yüzme havuzun yanı sıra fitness salonu, hamam gibi tüm spor ve sağlık ünitelerini de içerecek.
Yüzme havuzu 250 kişi kapasiteli tribüne sahip olacak. Yüzme havuzunda kullanılan teknoloji Türkiye’deki en gelişmiş yüzme havuzlarında ve sosyal tesislerde kullanılan teknoloji olacak. BEÜ öğrencileri ve Zonguldaklıların bekledikleri açılış Haziran 2015 tarihinde gerçekleşecek.
Çalışmalarda sona gelindiğini belirten BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer “Yarı olimpik yüzme havuzunu da içeren spor kompleksimizi haziran ayında hizmete alacağız. Hem üniversitemize hem de Zonguldak’a böyle bir tesisi kazandırmaktan son derece mutluluk duymaktayım. Tesisin açılmasıyla öğrencilerimiz, akademik ve idari personelimiz için çok önemli bir hizmeti daha hayata geçirmiş olacağız. Ayrıca Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulumuz da vermiş olduğu eğitimin kalitesini artıracak önemli bir tesise kavuşmuş olacaktır. Bülent Ecevit Üniversitesi; eğitim-öğretim, araştırma ve topluma hizmet üretimi faaliyetlerinin her geçen gün kapasite ve kalitesini artırma yolundaki yürüyüşüne kararlı ve kendinden emin adımlarla devam etmektedir” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
BEÜ Yarı Olimpik Yüzme Havuzu Haziran Ayında Açılacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN