Yardım Ettikleri Kişi Tarafından Soyuldular

Giriş Tarihi: 24.3.2015 13:48 Güncelleme Tarihi: 24.3.2015 14:58
’ın Ereğli ilçesinde bir konfeksiyon mağazası sahipleri, yardım ettikleri kişi tarafından soyuldu. Dükkan sahiplerinin kasada olmadığı anı fırsat bilen kişi, çekmecedeki 50 TL’yi alarak kaçtı. Hırsızlık anı güvenlik kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi.
Hırsızlık olayı Müftü Mahallesi Hamam Arası Sokak üzerindeki bir konfeksiyon mağazasında meydana geldi. İddiaya göre 20 yaşlarında ki Beytullah T., kendisine zaman zaman maddi yardımda bulunulan konfeksiyon mağazasına girerek yine yardım talep etti. Dükkan sahiplerinin depoya geçtiklerini gören Beytullah T., içeride kimsenin olmadığı bir anda kasaya oturarak çekmecedeki 50 TL’yi alıp kaçtı. Hırsızlık olayını güvenlik kameralarından tespit eden dükkan sahipleri ise durumu polise bildirdi. Kısa sürede yakalanan Beytullah T. şikayetçi bulunmaması nedeniyle serbest bırakıldı.
Dükkan sahibi Emre Yazıcı, hırsızlık yapan kişiyi tanıdıklarını ve kendisine zaman zaman yardımda bulunduklarını söyledi. Kasadaki 50 TL’yi çalan kişinin başka esnafların dükkanlarında da benzer hırsızlık olayları yaptığını duyduklarını dile getiren Yazıcı, şunları söyledi: “Dün akşam saatlerinde normalde maddi olarak yardımda bulunduğumuz bir kardeşimizdi. Annem arka tarafta yemek yerken, bizde dışarıda iken dükkana girmiş. Etrafı önce kolaçan edip kasadan bir miktar para aldıktan sonra uzaklaşıyor. Kendisini bulduk, bunu adet haline getirmiş. Birkaç esnaf arkadaşımıza da aynı şekilde yapmış. Başımızın gözümüzün sadakası olsun dedik ama dikkat edin. Bu vatandaşa yüz vermeyin, yardımda bulunmayın. Zaten devlet tarafından da maddi destek alıyormuş. Aylık maaşı varmış, bunu da öğrenmiş olduk. Şikayetçi olmadık. Yapacak bir şey yok dedik.”
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yardım Ettikleri Kişi Tarafından Soyuldular
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN