Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ankara’da Oturan Avukat, ’tan Aday Gösterildi

Giriş Tarihi: 5.5.2015 16:38 Güncelleme Tarihi: 6.5.2015 10:05
Ankara’da Oturan Avukat, Zonguldak’tan Aday Gösterildi
Ankara’da oturan ve Ankara’da avukatlık yapan Ünal Demirtaş’ın CHP’den 2. sıra milletvekili adayı olarak gösterilmesine tepki geldi. Otelde kalan ve seçim çalışmalarını bu şekilde sürdüren Ünal Demirtaş için, AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, "Ereğli de yaşamayıp, Ereğli’nin bir mahallesini sorduğunuz zaman bilemeyecek bir insanlarımızın, ’Ereğliliyim’ demesi çok doğru bir yaklaşım gelmiyor bize" ifadelerini kullandı.
’ın Ereğli ilçesi AK Parti Teşkilatı Başkanı Fatih Çakır, Ereğli’nin tek milletvekili adayı olduğunu iddia ederek propaganda yapan CHP Zonguldak 2. Sıra Milletvekili Adayı Ünal Demirtaş’ın otelde kalmasını eleştirdi.
AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, CHP Zonguldak 2. Sıra Milletvekili Adayı Ünal Demirta’ın ‘Ereğliliyim’ ve ‘Ereğli’nin tek milletvekili adayıyım’ sözleriyle propaganda yaparken otelde ikamet etmesini değerlendirdi. Bu tür konuların siyasette polemik konusu yapıldığını ancak önemli olanın Ereğli’ye katkı sunmak olduğunu dile getiren Çakır “Gerçek Ereğlili olmak Ereğli’ye katkı sunmak demektir. Bu siyasi katkı olur, ekonomik katkı olur, ticari katkı olur, eğitim alanında olur. Ereğli de yaşamayıp, Ereğli’nin bir mahallesini sorduğunuz zaman bilemeyecek bir insanlarımızın, Ereğliliyim demesi çok doğru bir yaklaşım gelmiyor bize. Ben Ereğli de doğdum büyüdüm siyaset içinde aday olduğun zaman bunlar değerlendiriliyor. Avantaj sağlamak amacıyla Ereğliliyim demeye çalışıyorlar ama Ereğli’nin bir mahallesini sormuş olsanız taksi durağına sorarlar. Önemli olan Ereğli’nin sorunlarını bilen, Ereğli de yaşayan insanların ne tür durumlarda yaşadığını bilen ve bunlara çözüm üretebilen insanlar lazım. Yoksa aslen Ereğlili olmak, Ereğlili olup da dışarda yaşamak, Ereğli’ye geldiğiniz zaman otellerde konaklamak, köyünüze gidip insanlarla hasbihal edememek, bu Ereğlili olmak değil. Bu durumu sadece siyaset için kullanıyorlar, özellikle bunu da çok doğru bulmuyorum” dedi.
Çakır “Ereğliliyim” diyerek siyaset yapanlara halka projelerini ve ilçeye ne tür katkı sunacaklarını anlatmaları tavsiyesinde bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ankara’da Oturan Avukat, Zonguldak’tan Aday Gösterildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN