Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Görme Engelli Gencin Bilgisayar Mutluluğu

Giriş Tarihi: 22.7.2015 17:28 Güncelleme Tarihi: 23.7.2015 08:06
Alaplı ilçesinde, Anadolu Engelliler Derneği tarafından görme engelli Emre Erdoğan’a, hayırseverlerin katkılarıyla bilgisayar ve yazıcı hediye edildi.
Anadolu Engelliler Derneği Alaplı Şube Başkanı İsmail Korkut, başarılı olan engelli öğrencileri tespit ederek hayırseverlerin katkılarıyla çeşitli hediyeler aldıklarını söyledi. Korkut, “Emre kardeşimiz bu yıl ortaokulu başarıyla bitirdi. İnşallah lise öğrenimine devam edecek. Kardeşimiz görme engelli olduğu için karma eğitim göreceği için de kitap okuması ya da derslerine çalışabilmesi zor olacağından bu kardeşimize hayırseverlerin katkılarıyla dizüstü bilgisayar ve yazıcı hediye ettik. Bu derslerine çok büyük katkı sağlayacaktır. Çünkü bir başkasına ihtiyaç duymadan kendisi çalışabilecek. Eğitimine de çok güzel şekilde devam edeceğini düşünüyoruz. Kardeşimize ayrıca konuşabilen program olan cep telefonu hediye ettik. Hayırseverlerimize desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyoruz” dedi.
Emre Erdoğan da yaptığı konuşmada, “Ben derslerimi daha rahat yapabileceğimi düşünüyorum. Derslerimi yapamayınca ailemden yardım istiyordum. Şimdi bilgisayarım oldu derslerimi zorlanmadan yapabileceğim” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Görme Engelli Gencin Bilgisayar Mutluluğu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN