X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Önemli olan uygulamadır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Önemli olan uygulamadır

  • Giriş Tarihi: 1.3.2015
Önemli olan uygulamadır
Önemli olan uygulamadır

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'ya yönelik 'silahları bırak' çağrısını değerlendirdi: Çağrılar güzeldir ama asıl olan uygulamadır

Cumhurbaşkanı , kapsamında 'ya çağrısı yapılmasıyla ilgili, "Tabii çağrılar güzeldir, ama asıl olan uygulamadır" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suudi Arabistan'a hareket etmeden önce Atatürk Havalimanı'nda gündeme ilişkin gelişmeleri değerlendirdi:
Silahların bırakılması çağrısı bizler için çok çok önemli bir beklentiydi. Bu demokratik açılım süreciyle başlayan bir çağrıdır. Şimdi de çözüm süreciyle devam eden ve bunu artık noktalayalım diye hasretle beklediğimiz bir çağrıdır.Tabii çağrılar güzeldir, ama asıl olan uygulamadır. Acaba bu uygulama, şu seçim öncesinde veya seçimlerde araziye ne kadar yansıyacaktır? Bundan önce mart seçimlerinde maalesef yansımadı. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yansımadı. Aynı şekilde devam etti. Temennim odur ki yapılan açıklamaların arkasında durulur ve bununla ilgili adımlar atılır.

DEVLET SİLAH BIRAKMAZ

Burada bir şeyi daha söylemem lazım. Burada silahı bırakması gereken bölücü terör örgütünün mensuplarıdır. Eğer güvenlik güçlerimizin silahı bırakması bekleniyorsa bu ham hayaldir, böyle saçmalık olmaz. Kolay kolay ne güvenlik ne diğer birimler, eğer bir teröre teşebbüs yoksa silaha tevessül etmez. Onun da meraklısı değildir. Nerede kullanılacağını bilir.İKİ MAYMUN OYNANIYOR
HDP'de adeta ikili görüntü söz konusu. Bugün Yalçın Bey ile birlikte açıklama yapanların yaptığı konuşmalar farklı, eş başkanının açıklaması farklı. İmralı'ya gidenlerin yaptığı açıklama farklı, eş başkanın yaptığı açıklama farklı. Burada iki maymun oynanıyor. Böyle bir şey olmaz. Demek bunların oturmuş bir ilkesi yok. Kendilerini çek etmeleri gerekir. Hükümetin Başbakan Yardımcısı olarak yaptığı açıklama ortadadır. Bu açıklama da bugünün açıklaması değildir.
#Sayfa#
HUZUR VE REFAH GELİR
Her şey eninde sonunda uygulamaya dayalıdır. Bu uygulama da silahların bırakılmasıdır. Bırakıldığı andan itibaren bu ülkede huzur ve refah ortamı çok daha farklı bir şekilde gelişecektir. Yani ne istendi de 12 yıllık Başbakanlığım döneminde verilmedi. Alt yapısından, üst yapısına kadar her şeye el attık. Ret politikalarını, asimilasyon politikalarını, inkar politikalarını biz kaldırdık. OHAL'i kaldırdık. TV'lerde kendi dillerinde yayın yapma imkanını getiren biziz.

SAMİMİYET TESTİNDELER

Hakkari'de havalimanı inşaatı devamlı müteahhitlerin iş makineleri yakılıyor. Bütün bunlar acaba samimi bir davranış içinde olanlar tarafından yapılır mı? Yapılmaz. Biz hükümet olarak, her türlü hizmeti götürüyoruz, ama onlar diyor ki istemezük. Onun için samimiyet testini önümüzde çok daha açık net göreceğiz. Uygulama, uygulama, uygulama...

FAİZ LOBİSİNİN KULU KÖLESİ OLAN İHANET İÇİNDEDİR
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Merkez Bankası'nın faizleri yüksek tutma ısrarına da sert tepki gösterdi: Böyle bir faiz oranının olduğu bir yerde yatırım olur mu? Yatırım olmayacağına göre istihdam da olmaz. Üretim de olmaz. İhracatçınız rekabet şansını yakalayamaz. Burada çok ciddi bir bana göre, faiz lobisinin tehdidi var. Biz faiz lobisine hizmet etmekle mükellef değiliz. Bunu kim savunuyorsa savunsun, bana göre faiz lobisinin kulu kölesidir ve bu ülkeye de yine söylüyorum ihanet içindedir.

SİSİ'YLE GÖRÜŞMEM GİBİ BİR DURUM SÖZ KONUSU DEĞİL
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mısır'ın darbeyle göreve gelen Cumhurbaşkanı Sisi'yle Suudi Arabistan'da görüşme olasılığı bulunup bulunmadığı yönündeki bir soruyu yanıtlarken, "Şaka yapıyorsun herhalde. Böyle bir şey söz konusu değil. Bizim gündemimizde böyle bir şey asla söz konusu değil. Böyle bir şeyin olabilmesi için çok ciddi bir defa olumlu istikamette adımların atılabilmesi lazım" diye konuştu.