X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER 'Biri tetikçi, diğeri kirli'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

'Biri tetikçi, diğeri kirli'

  • Giriş Tarihi: 15.3.2015 02:23 Güncelleme Tarihi: 15.3.2015 06:41
'Biri tetikçi, diğeri kirli'
'Biri tetikçi, diğeri kirli'

Sahte belgelerle kurulan kumpasın mağduru emekli Albay , Öz ve Baransu hakkında sert konuştu: kendisini İtalya’daki temiz eller savcısına benzetiyor. Ama elinden adaletsizlik akıyor. Baransu ise tetikçi.

O haberin ardından İstanbul Başsavcılığı harekete geçti. Savcılık Adli Tıp'ta dönen paralel oyunları ortaya çıkarmak için soruşturma başlattı. Adli Tıp Kurumu'nun ''in eli ürünüdür' dediği İrtica İle Mücadele Eylem Planı belgesini İstanbul Teknik Üniversitesi inceleyecek. AKŞAM'a konuşan Emekli Albay Dursun Çiçek, "İrticayla Mücadele Eylem Planı'nın inceleyen herkese, o raporun altında imzası olan uzmanlara dava açacağız" dedi.HUKUKSUZLUĞU BAŞSAVCI SALİHOĞLU KIRDI

Çiçek açıklamalarında şunları söyledi: "Tahliye olmamamız için bile kumpas kurdular. Son dakikada dilekçe toplayarak süreci durdurmaya çalıştılar. Bu süreçte İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Hadi Salihoğlu büyük bir dirayet gösterdi. Hadi Bey kendi şifresini kullanarak dosyaları mahkemelere göndererek tahliye kararı çıkardı."O BELGE BU DEFA İTÜ'DE İNCELENECEK

"Bu işin peşini bırakmamak için hukuk okuyorum. Ergenekon'un en önemli belgesi dedikleri bu fotokopi parçasını bağımsız bilirkişiler inceleyecek. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı bu fotokopi parçasını önümüzdeki günlerde İstanbul Teknik Üniversitesi'nde inceleyecek. İTÜ, Ergenekon ve Balyoz davalarında incelediği belgelerde bağımsız bir şekilde rapor hazırladı. Şimdi bu belgeyi inceleyecek. TÜBİTAK inceleyecekti ama orada virüsler temizlenince uzman kalmadı. Bu virüsler temizlenince kurumlarda uzman kalmadı."BAŞSAVCILIK SORUŞTURMA BAŞLATTI

Albay Çiçek, AKŞAM' ın 'Kumpasa Özel Kurye' başlıklı haberinin ardından İstanbul Cumhuriyet savcılığı inceleme başlattığını söyledi. Çiçek, Savcılık tarafından başlatılan incelemeyle ilgili olarak şunları söyledi: "İstanbul Cumhuriyet Savcısı Mesut Erdinç Bayhan haberler ilgili bilgime başvurdu. Bildiklerimi anlattım. Kapsamlı bir soruşturmanın başlayacağını bekliyorum."
#Sayfa#
KENDİSİNİ İTALYAN SAVCIYA BENZETİYOR

"'ün Adli Tıp Kurumu'na gittiğine dair kayıtlar var. Bu kumpasın alasıdır. Emniyette polislere baskı kurdu. Kendisini İtalya'daki Temiz Eller savcısına benzetiyordu. Bu adamın neresi temiz? Elinden adaletsizlik damlıyor. Bunun hesabını verecek. Bunlarla ilgili bize hesap verecek."

BELGE YERLEŞTİRDİLER

"Şimdi yeni yeni incelenmeye başlıyor. İlk olarak tutuklandı. Baransu tetikçidir. Bu plan bir gazi üsteğmenin bürosuna konuldu. 3 Haziran akşamı koyuyorlar. Büroya polis koyuyorlar. Sabah da gidip baskın yapıp ofisten çok sayıda belgeyi çalıyorlar. Sonra çalınan bu belgelerin içinde benim imzamın olduğunu söyledikleri belge çıkıyor. Belge daha sonra Mehmet Baransu'ya ulaştırılıyor. Mehmet Baransu bu kumpası neden yaptığını açıklayacak."

KOMŞULARA İSTİHBARAT VERDİLER

"3 milyondan fazla belge geldi. Bu belgelerin içerisinde irticayla mücadeleyle ilgili bir belge çıkmadı. Kozmik Oda'ya girilmesinin nedeni de şüphelerin TSK'ya çevrilmesi amaçladı. Belgeler yayımlanarak komşularımıza istihbarat sağlandı. Bu tamamen bir ajanlık faaliyetidir."

Kaynak: Akşam