X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER 'Başkanlık için ok yaydan çıktı'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

'Başkanlık için ok yaydan çıktı'

  • Giriş Tarihi: 5.5.2015
'Başkanlık için ok yaydan çıktı'
'Başkanlık için ok yaydan çıktı'

Yeni Türkiye için, yeni anayasa ve başkanlık sistemi için kararlı bir yolda olduklarını vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ne yapsalar, ne kadar çırpınsalar boş. Ok artık yaydan çıktı. Hedefine mutlaka ulaşacak" dedi

dün ve 'de toplu açılış törenlerine katıldı. Erdoğan, konuşmalarında şu mesajları verdi:

BUNLARDA YALAN BOL: Hakkâri (havalimanı) iki yıl gecikti, bölücü terör örgütünün temsilcileri sürekli müteahhitleri tehdit ettiler. Oradaki iş makinelerini yaktılar bugüne kadar ertelendi. Terör örgütünün desteğinde olan siyasi parti bu olaylar karşısında her zaman sessiz kaldı. Çünkü bunlar benim Kürt vatandaşlarımın derdiyle dertlenmiyorlardı. Bunların ülkenin kalkınması diye bir dertleri yok.

BU İŞ BÖYLE YÜRÜMEZ: Siyasi irade ve devlet üzerine düşen her şeyi yaptı, peki bölücü örgüt ve onun güdümündeki siyasi parti sözlerini tuttular mı? Maalesef tutmadılar. Ne silah bırakma konusunda, ne de bölgedeki vatandaşlarımızın siyasi tercihlerini özgürce ifade edebilmeleri hususunda verilen sözler yerine getirilmedi. Bu iş böyle yürümez, silahla demokrasinin bir arada yaşayabildiği nerede görüldü? Baskıyla tehditle siyasetin birlikte yürüyebilmesi mümkün değildir. Çıkmış diyorlar ki 'Biz kimseyi tehdit etmiyoruz, tehdit edilen varsa yanımıza gelsin'. İnsanda biraz utanma olur.

Siirt'te dikkat çeken Erdoğan pankartı

NE KADAR ÇIRPINSALAR BOŞ: Yeni Türkiye için, yeni anayasa ve başkanlık sistemi için biz artık kararlı bir yoldayız. Ne yapsalar, ne kadar çırpınsalar boş. Ok yaydan çıktı. Hedefine mutlaka ulaşacak.

CEMAAT KİSVELİ ŞER ÖRGÜTÜ: Cemaat kisvesindeki bu şer örgütüyle, ihanet çetesiyle tek başımıza mücadele etmek zorunda kaldık. İşte bu çete, medyası ve parası başta olmak üzere tüm gücüyle eski Türkiye koalisyonunun patronluğuna oynuyor. Pensilvanya'dan gelen talimatlar, Kandil'den gelen emirler, İstanbul'daki yalıların Boğaz'a bakan salonlarında kotarılan senaryolar bir araya getiriliyor ve yeni Türkiye hedefinin önünü kesecek projelere dönüştürülüyor.

BİZDE BERRAK SU AKIYOR: Van'da bilboardlar asmışlar, bilbortlarda bunların musluklarından kan akıyor. Hamdolsun bizim musluklarımızdan berrak su akıyor, farkımız bu.

AYAKLARIMIZIN ALTINA ALDIK: Türkiye ret, inkâr, asimilasyon politikalarını yaşıyor muydu? Bunların hepsini ayaklarımızın altına aldık. Bunları biz yaptık ve onlara rağmen yaptık. Cezaevlerinde anneler evlatlarıyla Kürtçe konuşamıyordu, bunu başbakanlığım dönemimde biz hallettik.

BEN KURAN İLE YAŞIYORUM: Ana muhalefetin başındaki zat benimle ilgili bir ifade kullanmış, Cumhurbaşkanı diyor, Evren gibi Kuran'ın istismarını yapıyor. Sayın Kılıçdaroğlu ben Kuran'la büyüdüm, Kuran'la yaşıyorum. Onu sen kendine söyle, kendi şahsında Kuran'ın yerinin ne olduğu malum.

#Sayfa#

CAMİ DUVARINA PİSLİYORLAR: (Selahattin Demirtaş) Beyefendi nereden buraya geldi? Hani ben dedim ya Diyanet İşleri Başkanlığı Kürtçe Kuran meali yayımladı. Rahatsız olmuş. Bu bir istismar mı? İnşallah her dilde meali yayımlayacak. (Kürsüden göstererek) Bu da Kürtçe Kuran meali. Bunu da niye söylüyorum? Malum, terörün beslediği parti ne diyor? "Diyanet'i kapatacağız." Ya bunlar maalesef cami duvarına pislemeye başladılar.

BİZİM KÂBE'MİZ BELLİ: Kürt kardeşlerime sesleniyorum: "Taksim bizim Kâbe'mizdir" diyor. Bizim Kâbe'miz bellidir. Bir zamanlar ne diyordu bu CHP'liler? "Kâbe Arabın olsun bize Çankaya yeter" diyordu. Şimdi bunlar da "Bize Taksim yeter" diyor. Bunlara bir ders gerekmiyor mu? Ama bizim dersimiz sandıkta.

HAYATIMIN DÖNÜM NOKTASI SİİRT

"Benim siyasi hayatımda Siirt'in ayrı bir yeri var. Siirt iki defa dönüm noktası oldu. Birincisi 17 Aralık 1997'de bu meydanda okuduğum Ziya Gökalp'e ait bir şiirle başlayan ve cezaevi ile sonuçlanan süreçtir. Aradan aylar yıllar geçti devran döndü partimizi kurduk ama 42 bin kişi ile bir kamuoyu araştırması yaptık. Millet "Partiyi kurun" dedi. Kurduk 16 ay sonra iktidar olduk. 12 yıl iktidarda kaldık. Bir kamuoyu araştırması daha bu kez "Cumhurbaşkanlığı" dedi millet. Bu defa bizi cumhurbaşkanlığına getirdiniz. İkincisi yine Siirt'te başlayan yolculuk. Yüzde 85.8 oyla bu kardeşinizi parlamentoya gönderdiniz. İpin ucunu 1997'de kesmek istediler, 6 yıl sonra yine burada başladık. Şair ne diyordu? "Sakın kader deme..."

'PARTİLERE EŞİT MESAFEDEYİM'

MİLLETİN TARAFINDAYIM: Diyorlar ki, 'Cumhurbaşkanı taraf.' Ben milletin tarafındayım. Her partiye de eşit mesafedeyim. Bu meydanda herhangi bir partinin bayrağı yok, sadece Türk bayrağı var.

AYNI FAŞİST KAFANIN TEZAHÜRÜ: Yeniden bir tek parti zihniyeti türedi. Biri devam ediyor, bir de onu taklit eden terör destekli parti var. 70 yıl önce bu millete Türkçe ezan, Türkçe ibadet dayatılıyordu. Şimdi Kürtçe ezan, ibadet dayatılıyor. Bunlar aynı faşist kafanın tezahürleri. İmam hatiplerde, orta kısım kapatılınca öğrenci sayısı 60 bine düşmüştü. 1 milyona çıkınca rahatsız oldular.