X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER CHP'nin vaatleri palavra
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

CHP'nin vaatleri palavra

  • Giriş Tarihi: 10.5.2015
CHP'nin vaatleri palavra
CHP'nin vaatleri palavra

Başbakan Ahmet Davutoğlu Hatay ve Mersin'de CHP lideri Kılıçdaroğlu'na yüklendi: 3 gün önce "48 saat içinde Türkiye Suriye'ye girecek" dediler. Bu, nasıl tamamen bir palavraysa, Kılıçdaroğlu'nun vaatleri de palavradır

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmed Davutoğlu dün Hatay ve Mersin'de halka seslendi. CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin'in, "Türkiye Suriye topraklarına girecek" iddiasını "palavra" diyerek bir kez daha eleştiren Davutoğlu, "48 saat oldu, Suriye'ye girdik mi? CHP Genel Sekreteri'nin bu açıklaması ne kadar palavra ise, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun emekli ikramiyesi sözü de o kadar palavra" dedi. Hatay'ın AK Parti davasında önemli bir yeri olduğuna dikkat çeken Başbakan Davutoğlu, darbe vesayetini, başörtüsü zulmünü birlikte aştıklarını vurguladı. Davutoğlu, şu mesajları verdi:

SURİYE VURGUSU

Bu ateş çemberi içinde demokrasi ve birliğiyle ayakta olan tek ülke Türkiye'dir. Darbelere son verdik mi? AK Parti birlik ve vahdet demektir. Başörtülü kardeşlerimiz Meclis'e girdi mi? Bunları hep birlikte aştık. (CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, "Suriyelileri geri gönderelim" sözlerine): Bunu söylemek kolay. Ya o Suriye'den gelen yetimler? Suriye'de zulüm ve katliamlar yaşandı. 400 bin kardeşimiz şehit edildi. 5 milyon Suriyeli ülke dışına kaçtı. Hiçbir zaman ayrım yapmadık. Kapımıza kim geldiyse mazlum olarak sahip çıktık. Sen Türkmen misin, Kürt müsün, Sünni misin diye sormadık. Müslüman veya Hristiyan mısın diye sormadık. Mazlumu zalime teslim etmedik. Kılıçdaroğlu Suriyelileri geri göndermek istiyor, Hataylılar Kılıçdaroğlu'na ders vermeye hazır mısınız? Bunlar şimdi bize 'Suriyeliler bize yük oluyor' diyecekler. Bizim için sadece mazlumlar var. Biz mazlumların yanında, zalimlerin karşısında olacağız. Kim buraya gelirse gelsin. Onlara aynı mesajı verin. 'Biz mazlumları evimizde de ağırlarız' deyin. Kılıçdaroğlu'na deyin. Bahçeli'ye deyin. Hatay bir insanlık dersi verdi. Bir insanlık tarihi yazdı."PALAVRA ATIYORLAR

(CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin'in, Türkiye'nin Suriye'ye gireceği yönündeki açıklamalarına) 48 saat oldu. Suriye'ye girdik mi? Bunların hepsi palavra. Gürsel Tekin'in açıklamaları ne kadar palavraysa, Kılıçdaroğlu'nun emekli ikramiyesi de o kadar palavra.

CHP'YE İSRAİL YANITI

Bu topraklarda başka bir ülkenin sözcüsü olmaz. Kılıçdaroğlu soruyor; 'neden İsrail Suriye'de büyükelçimiz yok?' diye. Postalları ile Mescid'i Aksa'yı basan, Gazzeli çocukları öldüren bir devlette büyükelçi bulundurmayız. Kendi halkını öldüren Suriye rejimi ile dost olur muyuz, büyükelçilik bulundurur muyuz. Mısır'daki darbeciler ile problemimiz var o yüzden Mısır'da da büyükelçimiz yok. Hatay Türkiye toprağıdır. Ebediyete kadar Türkiye'nin, Türkiye Cumhuriyeti'nin toprağı kalacaktır. Gazi Mustafa Kemal, 'Hatay bizim namusumuzdur' demişti. Bu topraklarda kimse başkasının sözcüsü olamaz.

#Sayfa#

KAZANAMAYAN İSTİFA ETSİN

İngiltere'de seçimi kaybeden üç muhalefet lideri de istifa etti. Ben buradan, Hatay'dan meydan okuyorum. Eğer AK Parti 7 Haziran'da en güçlü parti olarak çıkmazsa, tek başına iktidar olmazsa, ben açıklıyorum 8 Haziran'da istifa edeceğim. Bahçeli 12 seçim kaybetti, Kılıçdaroğlu da kaybetti. 8 Haziran'da istifa edip bırakıp gidebilirler mi? gidemezler.

TESLİM ETMEYECEĞİZ

MHP Lideri Devlet Bahçeli'ye ben sordum. 'Bayırbucak'tan gelen Türkmenleri veremezsiniz' demedi. Biz gelen o Türkmen kardeşlerimizi zalim Esad'a teslim eder miyiz. Allah şahit olsun tek Türkmen kardeşimiz zalimlere teslim edilmeyecek.

ONLARA 'CHDP' DİYORUM

Biri Türk Esed'i, diğer Kürt Esad'ı. İkisi de birbirinin eşbaşkanı. Biri Diyanet'i kaldıracağız diyor, diğeri tekrar ediyor. HDP ve CHP birbirinin ikizi... Millet bunlara destek verir mi. Siz destek verir misiniz. Selam bile vermezsiniz değil mi?

KARDEŞİN DAĞDA NE YAPIYOR?

Demirtaş, batıda barış sözcülüğü, doğuda terör sözcülüğü yapma. Bazı sorular soruyorum Demirtaş'a. Burada Mersin'de Yörükler, Kürtler, Araplar barış içinde yaşıyorlar. Buraları karıştırmayın. Doğu'yu, Güneydoğu'yu karıştırmayın. İlk sorum şu; senin kardeşin dağda ne yapıyor? Yine soruyorum; niye 6-7 Ekim olaylarında, Doğu'daki Güneydoğu'daki kardeşlerimizi sokaklara çıkardın. Maskeni indir, karşımıza öyle çık.

KUDÜS İSLAM'INDIR
Toroslar çökmedikçe, Akdeniz kurumadıkça, gök yere inmedikçe hiçbir şekilde Kudüs'ün İslam karakterinin değişmesine izin vermeyeceğiz.

DEV PROJE 2016'DA BAŞLIYOR
Amanos tünellerini emanet kabul ettik. Proje çalışmalarını tamamlıyoruz. Yapım ihalesine en geç 2016'da başlıyoruz. Yap İşlet Devret'le. Bu projeyle Gaziantep- Kilis Kahramanmaraş İskenderun'la buluşturacak. Harran Antep ovaları, GAP havzası Amik Ovası İskenderun'la buluşacak. 25 bin kişilik Hatay Stadyumu 750 yataklı hastane 19 yeni spor tesisi yapılacak.