X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Hortumlarını kestik bize cephe aldılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Hortumlarını kestik bize cephe aldılar

  • Giriş Tarihi: 27.5.2015
Hortumlarını kestik bize cephe aldılar
Hortumlarını kestik bize cephe aldılar

Türkiye'nin 12 yılda elde ettiği kazanımların bazılarına ağır geldiğini belirten Erdoğan: Düzenleri bozuldu. Ülkeyi ve milleti istedikleri gibi yönlendiriyor, yağmalıyorlardı. Geldik, bu devran değişti

, Milli Eğitim Bakanlığı, Üsküdar Belediyesi, Vakıflar Genel Müdürlüğü işbirliğiyle yaptırılan Tenzile Erdoğan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin de aralarında bulunduğu 12 tesisin resmi açılışını yaptı, 10 yatırımın temelini attı. Erdoğan, törende özetle şu mesajları verdi:

ANNEMİN ADINI TAŞIYAN OKUL: Büyük bir kadirşinaslık gösterilerek rahmetli validemin adı verilen kız Anadolu imam hatip lisesinin, İstanbul'umuza, ülkemize, milletimize, gençliğimize hayırlı olmasını diliyorum. Proje okulu olmasıyla ilgili de şu anda bakan yardımcısına teklifi verdim, takipçisi olacağım.SİYASİ MÜHENDİSLİK YAPIYORLAR: İstanbul'a belediye başkanı olamadı ama ana muhalefete genel başkan oldu. Şimdi o koltuğu korumak için siyasi mühendisliklere, Paralel örgüte, terör örgütlerine bel bağlamış durumda. Şayet millet iradesiyle değil de operasyonla gelirsen, attığın her adımda önüne bir hesap koyarlar. Ömrün seni oraya getirenlere diyet ödemekle geçer. 7 Haziran seçimleri öncesinde yine benzer siyaset mühendisliklerinin yapıldığını görüyoruz.NEW YORK TIMES'A MESAJ: Bazı uluslar arası basın kuruluşlarıyla, ülkemizde demokrasi sicili bozuk medya organları ise bu kirli ittifakın reklamını, pazarlamasını yapıyor. Çıkmış New York Times benimle ilgili "Erdoğan'ın Türkiyesi'nde baskı var, şu var, bu var" Ne baskısı var? Neye dayanarak bunu söylüyorsun? Sen bir defa haddini bil. Sen ne zamandan beri Amerika'dan buraya el uzatmaya başladın. Alışmışlar bunlar, 10 bin, 15 bin kilometre öteden, dünyanın diğer ucunu idare etmeye. Artık böyle bir Türkiye yok. Artık eski Türkiye yok, artık yeni Türkiye var.HORTUMLARINI KESTİK... Türkiye'nin son geldiği nokta, son 12 yılda elde ettiği demokratik ve ekonomik kazanımlar bunlara ağır geldi, düzenleri bozuldu. Eski Türkiye'de ülkeyi ve milleti istedikleri gibi yönlendiriyor, yağmalıyorlardı. Akşam başka, sabah başka hükümetler geliyordu. 16 ayda bir, bu ülkede hükümet değişiyordu. Biz geldik bu devran değişti. Milletin cebine akması gereken kaynaklar bunların cebine akıyordu. Hortumlarını kestiğimiz için bize karşı birleştiler. Ne dediler? "Bu ülkede birinci güç medyadır" dediler. Biz ne dedik? 'Birinci güç milletin iradesidir' dedik. Onun için bize cephe aldılar.
#Sayfa#
"DİYANET İŞLERİ BAŞKANI'NA UÇAK DA TAHSİS EDİLECEK"

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'e makam aracı verilmesi üzerine başlatılan karalama kampanyasına izin vermeyeceklerini, kendisine yurtdışı temaslarında uçak tahsis edileceğini söyledi. NTV canlı yayınında gündeme ilişkin soruları yanıtlayan Erdoğan, şunları söyledi:

YENİ TÜRKİYE, BAŞKANLIK: Bu seçimlerde, özellikle yeni Türkiye, yeni anayasa, başkanlık sistemi üzerinde ısrarla duruyorum. Türkiye artık bir değişimi yaşamak durumunda. Parlamenter sistemle idare edilen ülkelere baktığımızda veya bizim geçmişimize baktığımızda gelişmeler bir yere kadar geliyor orada artık patinaj başlıyor. Bunu aşabilmek için idari yapılanmada değişiklik şart. Dünyanın en zengin ülkeleri başkanlık ile yönetiliyor.
OYDA PATLAMA OLACAK: Sürpriz olayı, oyda olacak bir patlama. Bu konuda da bu işe (başkanlık) kendini verecek bir siyasi kadro böyle bir adımı atmaya karar verirse Türkiye bundan çok kazanacaktır. Bu değişim dönüşümü yapacak siyasi kadro da tarih boyunca unutulmayacaktır.

VATİKAN'A BAKIN: Diyanet makamı, sıradan bir makam değil. Mehmet Görmez sadece bu ülkenin dini lideri değildir. Ama bunların dinle, Diyanet'le alakası yok. Vatikan'a niye bakmıyorlar? Dini liderin özel uçağı var. Bunu Ahmet (Davutoğlu) bey ile konuşacağım. Diyanet İşleri Başkanımız, yurtdışı ziyaretlerine şu anda havuzda bulunan uçaklarımızdan kullanmak suretiyle gitsin.

O KAREYİ DOĞRU BULMADIM: (Başbakanlık Dolmabahçe Çalışma Ofisi'nde HDP ile yapılan görüşme) Oradakilerle bir karenin içerisinde yer almayı hükümetimiz için doğru bulmadım. Bana göre o kare yanlış bir kareydi.

SİPARİŞ KİŞİLERLE YÜRÜMEZ: (Çözüm Süreci, izleme komitesi) Ne demek izleme komitesi? Dışarıdan sipariş kişilerle bu işin izlemesi yapılmaz. Akil insanları kuran benim. Başlattık, yürüttük. Ama ondan sonra kalkıp da biz bunların içinden şunları filan seçelim, olmaz böyle bir şey.

HEPSİ KAÇIYOR: (Paralel Yapı) Hepsi şu anda kaçıyor, ama nereye kadar kaçacaklar. Bunların takipçisiyiz. Bunlar insanımızın, ülkemizin geleceğini çaldılar ve bunu acımasızca yaptılar. Her an her şey olabilir. Emniyetin, yargının takipleri var. Çıkacak neticeler de inanıyorum ki milletimizi daha da ferahlatacaktır.

KILIÇDAROĞLU'NA: DEDEN DE BUNU YAPMIŞTI

"Şu anda 1 milyon 700 bin Suriyeli var. Ana muhalefetin başındaki zat ne diyor. 'Ben bunları tekrar Suriye'ye göndereceğim. Oraya verilen para bana kaynak olacak' diyor. Şuna bak. Senin deden zaten bunu yapmıştı. Kim? Milli Şef. Boraltan Köprüsü'nden Azeri kardeşlerimizi Stalin'e teslim etmişti ve onların idamına seyirci olmuştu. O zaman bir Azeri ne diyordu. 'Ah kardaşım, bizi keşke siz öldürseydiniz de Stalin'in askerlerine teslim etmeseydiniz'. Ne acınacak bir durumdur. Bunlar bu millete yakışır mı ya? Biz böyle bir millet miyiz? Şair ne diyor: Bir zamanlar biz de millet, hem nasıl milletmişiz, gelmişiz dünyaya millet, milliyet nedir öğretmişiz. Biz böyle bir milletiz. Ne yazık ki bu şuurda olmayan bir muhalefet var."