Dürüst: Kupayı değerli kılmak için... - Türkiye Kupası - 27 Temmuz 2017 Perşembe

Dürüst: Kupayı değerli kılmak için...

TFF Başkan Vekili Ali Dürüst, Ziraat Türkiye Kupası'nı itibarsızlaştırmak isteyenlere inat "Bizim için mühim olan Ziraat Türkiye Kupası'nın değerini yükseltmek. Hep beraber bunun değerini yükseltip, kulüplerin buradan daha fazla imkan kazanmasını sağlayacağız" dedi.

Türkiye Kupası 02 Şubat 2016, Salı

Güncelleme: 02 Şubat 2016, Salı 17:09

TFF Başkan Vekili Ali Dürüst ise Türkiye Kupası'nın bütün Türkiye'yi kucakladığına dikkati çekerek, "150'den fazla takım yarıştı ve şu anda sonuna geldik. İyi bir eşleşme oldu, artık bekleyeceğiz. Bizim için mühim olan Ziraat Türkiye Kupası'nın değerini yükseltmek. Hep beraber bunun değerini yükseltip, kulüplerin buradan daha fazla imkan kazanmasını sağlayacağız. Onun için de bu rekabeti sıcak tutmamız lazım" ifadelerini kullandı.

Dürüst, kupayı değerli kılmak için kulüplerden gelecek her türlü öneriye açık olduklarını ve organizasyonu daha iyiye taşımak için tedbirleri alacaklarını da dile getirdi.

Amed Sportif Faaliyetler ile Fenerbahçe arasındaki eşleşmede Fenerbahçe seyircisinin deplasmandaki mücadeleye gidip gitmeyeceği sorusuna Ali Dürüst, "Özel bir durum olacağını zannetmiyorum. Geçen sene de Galatasaray eşleşmişti yanlış hatırlamıyorsam. Güzel bir maç olmuştu. Yine aynı şekilde oynanacak. Bir şey değişeceğini ben tahmin etmiyorum. İnşallah çok güzel maçlar oynanıp finale gideceğiz" şeklinde yanıt verdi.

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın havuz sistemiyle ilgili açıklamalarına değinen Dürüst, şunları kaydetti:

"Havuzda olmanın bazı vecibeleri vardır. Kulüpler de buna taahhütte bulunmuşlardır. Biz büyük bir aileyiz. Bütün kulüplerin çıkarına olan tedbirler alınacaktır. Dolayısıyla bugün için böyle bir spekülasyon yapmak yanlıştır. Mühim olan o havuzun değerini yükseltmektir. El birliği ile onun değerini yükselteceğiz."

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

DİĞER HABERLER