X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER 'Kadına şiddet alçaklık'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

'Kadına şiddet alçaklık'

  • Giriş Tarihi: 17.2.2015
'Kadına şiddet alçaklık'
'Kadına şiddet alçaklık'

Üniversiteli 'ın öldürülmesini 'canice, vahşice' sözleriyle nitelendiren Erdoğan: İnşallah hak ettikleri cezayı en ağır şekilde almaları için bizzat davanın takipçisi olacağım. Kadına şiddet ülkemizin kanayan yarası

Cumhurbaşkanı , Yurtdışı Müteahhitlik Hizmetleri Ödül Töreni'nde yaptığı konuşmada, üniversite öğrencisi 'ın katledilmesine tepki gösteren Erdoğan, bu işin bizzat takipçisi olacağını söyledi. Erdoğan, 42 müteahhit firmasının ödüllendirildiği törende şu mesajları verdi:
TAKİPÇİSİ OLACAĞIM: Bu alçaklığın, canice, vahşice yapılan bu katlin failleri yakalandılar. İnşallah hak ettikleri cezayı da en ağır şekilde almaları için bizzat davanın takipçisi olacağım. Şu anda da zaten takip ediyorum. Kadına şiddet konusu maalesef ülkemizin kanayan bir yarasıdır. Bizim kültürümüzde kadının ayrı ve özel bir yeri vardır. Cüzdanlarımızdaki 50 liralık banknotu hazırlarken arkadaşlara yaptığım çalışma önüme geldiğinde dedim ki; bir de biz tarihimizde başarılı hanımlarımız var onlardan bir tanesinin resmini de buraya koyalım. Osmanlının son döneminin ve Cumhuriyetin ilk döneminin önemli Romancılarından Fatma Aliye Hanım'ın resmini buraya koyduk.

ÖZGECAN İÇİN SİYAH TEPKİ - TIKLAYIN

BARO'DAN ÖZGECAN ASLAN'IN ANISINA SAYGISIZLIK - TIKLAYIN

KADINA ŞİDDET UYGULAYAN ALÇAKTIR: Buna rağmen töre denilerek kadının şahsiyetinin yok edildiğini, kimi zaman çağdaşlık denilerek kadının metalaştığına şahit olduk. Buradan açıkça ifade ediyorum; kadını zayıf görerek, kadını korumasız görerek, kadını aciz görerek ona şiddet uygulayan her kim olursa olsun alçaktır, zavallıdır. Kadına şiddet uygulamak Allah'ın emanetine ihanet etmek demektir. Kadını şiddete karşı da, metalaştırmaya karşı da korumak için onlarla birlikte mücadele ettim, etmeye de devam ediyorum. Kurucusu olduğum siyasi partide kadınların siyasette, erkeklerle eşdeğer düzeyde temsili için her türlü çabayı gösterdim. Türkiye'nin en yaygın, en aktif, en iyi çalışan kadın teşkilatlanmasını gerçekleştirdim. Buna rağmen kadınların henüz yeterli siyasi temsil düzeyine ulaşamadıklarını biliyorum.
HEPİMİZİN BAŞINA GELEBİLİRDİ: Bu olay hepimizin kızının başına gelebilirdi. Bu konuyu işte bu hassasiyetle sizler, bizler sahiplenmedikçe gerçek bir iyileşme olmayacaktır. Ben Özgecan kızımızın vefatıyla ortaya çıkan hassasiyetin bu yönde yeni bir başlangıcın olmasını temenni ediyorum. Bu elim hadiseyi, bu önemli toplumsal sorunumuzu günlük siyasete alet etmeye tevessül eden herkesi de huzurlarınız da kınıyorum.
#Sayfa#
'DANS EDEREK GÜYA PROTESTO EDİYORLAR'
CHP'li 'nın cinayeti dansla proteste etmesine sert tepki gösteren Erdoğan şöyle konuştu:
3 MAYMUNU OYNUYORLAR: Paris'te öldürülen 12 kişi için dünyayı ayağa kaldıranların Suriye'de katledilen 350 bin mazlum karşısında 3 maymunu oynaması bizim kabulleneceğimiz bir durum değildir. Fransa'da yürüyorsun ama 350 bin kişi öldüğü zaman Avrupa'nın sesi çıkmıyor. Aynı çarpıklık ülkemizdeki bir takım çevreler için de geçerli. Teröristler tarafından yakılan kızımız için ses çıkarmayanlar, eylem sırasında ölenler için Türkiye'yi ayağa kaldırmaya çalıştı.
DANS EDEREK GÜYA PROTESTO: Bunlar kendi ülkesine, kendi milletine, kültürüne o kadar uzak ki hunharca katledilen Özgecan'ımızın ölümünü dans ederek, güya protesto ediyorlar. Bu ne biçim iş. Önce biliyorsan bir Fatiha oku, bilmiyorsan rahmet dile. Ailesine bir başsağlığı dile. Bunun bizim kültürümüzdeki yeri nedir, adeta o ölümden zevk alıyor, bu anlama gelir. Ateş düştüğü yeri yakar.

CHP'Lİ AYLİN NAZLIAKA ÖZGECAN İÇİN DANS ETTİ - TIKLAYIN

BAŞKANLIK ÖN AÇICI SİSTEM
DENEYİMLERİMİN NETİCESİ: 7 Haziran'da seçim var, ben diyorum ki Türkiye bu seçimde yeni Türkiye'yi, yeni başkanlık sistemini, yeni anayasayı bir defa geniş anlamda tartışmalı. En son gittiğimiz 3 ülke başkanlık sistemi ile yönetiliyor. Seçimden sonra oluşacak Meclis, evvela bu mesele üzerinde çalışmalı, süratle netice almalı. Sistem dinamik olmazsa, sistem ön açmazsa, sistem sürekli tıkarsa bir yere varamazsınız. Onun için ön açıcı bir sistem. Bu adımları bunun için atmaya mecburuz. Bu benim kişisel görüşüm, kişisel tavsiyem ama 40 yıllık siyasi hayatımdaki deneyimlerinin neticesi. Bu sisteme karşı çıkanlara, bakıyorsunuz, ne bu ülkenin geleceği için ne de bu ülkenin müreffeh bir düzeye ulaşabilmesi için hiçbir projeleri, hiçbir öngörüleri yok.