Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Baro’dan Özgecan Aslan’ın anısına saygısızlık

Ankara Barosu, Türkiye’yi yasa boğan Özgecan Aslan cinayetini bile kendi politik amaçları için kullanmaya çalışmaktan çekinmedi. Aslan için yapılacak yürüyüşe siyaset bulaştırmaya çalışan Baro, genç kızın anısına saygısızlık yaptı.

Giriş Tarihi: 16.2.2015 20:27 Güncelleme Tarihi: 16.2.2015 20:34
Baro’dan Özgecan Aslan’ın anısına saygısızlık
Özgecan'ı anma ve cinayeti protesto yürüyüşünü İç Güvenlik Paketi'nin protestosuna dönüştürmek isteyen Baro, üyelerine gönderdiği yürüyüş davetinde "Polis devleti değil, hukuk devleti için yapacağımız yürüyüşün başlama saati 12:00'dir. İç Güvenlik Paketi'nin geri çekilmesi için mücadelemiz sonuna kadar devam edecektir" diye yazdı.

Ankara Barosu, üyelerine, bugün yapılan yürüyüş için şu mesajı gönderdi:
"Bugün saat 11:45'te adliye önünde buluşarak hunharca katledilen Özgecanımızı anmak, acımızı ve tepkimizi dile getirmek için toplanıyoruz. Polis devleti değil, hukuk devleti için yapacağımız yürüyüşün başlama saati 12:00'dir. Tüm meslektaşlarımızı cübbeleriyle bekliyoruz. Gün avukatların ve baroların hukuksuzluğa direnme günüdür.Ankara Barosu tarihinin en etkili eylemine katılan tüm meslektaşlarımıza teşekkür ederiz. İç Güvenlik Paketi'nin geri çekilmesi için mücadelemiz sonuç alana kadar devam edecektir.
Ankara Barosu Başkanlığı."

Özgecan Aslan için yapılacak yürüyüşe Baro tarafından bu cümlelerle çağrı yapılması avukatların tepkisine neden oldu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Baro’dan Özgecan Aslan’ın anısına saygısızlık
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN