MERYEM GAYBERİ

MERYEM GAYBERİ

31 Ağustos 2015, Pazartesi

Bu artık bir 'Cinnet hali'

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, toplumu "kutuplaştırdığı" iddia edilirken "Birleştirdiği" kesimlerin kimler olduğuna bakın!

PKK, HDP, CHP, Bahçeli, Paralel yapı, D tipi medya, Geziciler, ulusalcılar ve değişik türleri ile "solcu" olduğunu iddia edenler için ortak düşman; Cumhurbaşkanı Erdoğan.

Bırakın ayrışmayı, kutuplaşmayı, aksine yıllarca birbirine söven kesimlerin hepsi, Erdoğan karşıtlığında 'blok' haline geldi.

***

İşin enteresan yanı şu; "Akşam meyhaneye gidenle gece teheccüde kalkan bu konuda işbirliği yapabiliyor."

Bu tespit bana ait değil. Bunlar, CHP'den istifa eden emekli Müftü İlhan Özkes'in cümleleri.

Yeni Şafak'tan Nil Gülsüm'e konuşan Özkes, "Kimi CHP'liler ülkeyi Sayın Erdoğan yönetmesin de kim yönetirse yönetsin diye düşünüyorlar. Hatta düşmanın bu ülkeyi işgal etmesini ve yönetmesini neredeyse Sayın Erdoğan'a tercih edecek durumdalar" diyerek CHP'deki kutuplaşmanın vahim boyutlarını ortaya döküyor.

***

CHP'den yeni ayrılmış birinin taze gözlemleri olarak okunabilecek Özkes'in açıklamaları da asıl Erdoğan'a karşı bir kutuplaşma olduğunu netleştiriyor. Özkes, "Kutuplaşmada gözü dönmüşlük var. Tabiri caizse bir cinnet hali yaşanıyor. Kimi çağdaşlar, kimi Atatürkçüler, kimi Kemalistler

Sayın Erdoğan'a husumette o kadar aşırılığa gidiyor ki, 'Tayyip Erdoğan gitsin de ne olursa olsun' düşüncesindeler. Tayyip Erdoğan düşmanlığı

PKK dostluğuna götürüyorsa durup düşünmek gerekir" diyor.

***

Aynen, bir "gözü dönmüşlük", bir "Cinnet hali" yaşanıyor.

Yan yana yazdığımızda bile ontolojik olarak birliktelikleri saçma görünen bu tablo, bu Erdoğan düşmanlığındaki birliktelik, siyaset üretemeyen muhalefetin içine düştüğü aczi de gösteriyor.

Siyaset, proje, alternatif politikalar üretemedikçe meseleyi kişiselleştiriyor, içine düştükleri çıkmazı, Erdoğan'ı düşmanlaştırarak kendi seçmenlerinin dikkatinden kaçırıyorlar.

AK Parti seçmeni demiyorum, kendi seçmenlerini de aptal yerine koyuyorlar.

Hiçbir uzlaşma ve hiçbir siyaset üretmeden, halkın seçtiği devletin en tepesindeki isime saldırarak kendi beceriksizliklerini örtmek istiyorlar.

Ancak toplumun tüm kesimleri, son yıllarda oynanan bu "tiyatrodan" sıkıldı artık.

Bence millet, 1 Kasım'da açılmamak üzere oyunun bu perdesini kapatacak…

BİZE ULAŞIN