MERYEM GAYBERİ

MERYEM GAYBERİ

26 Temmuz 2016, Salı

Teröristlerin dayanışması

Fetullahçı Terör Örgütü mensupları ve örgüt lideri Gülen'den tüm Türkiye nefret ediyor, her kesim onları lanetliyor. Türkiye'yi bir kez daha karanlığa götürmek için milletin üzerine tank sürerek, bombalayarak, kurşun sıkarak giriştikleri darbe, örgütün kendi sonunu getirdi.

Darbe girişiminin sivil ayağı daha belli değil. Darbe başarılı olsaydı kimin Cumhurbaşkanı kimin Başbakan olacağı bilinmiyor. Ekonomi ayağı da sadece FETÖ tarafından mı finanse edildi. Muhakkak işbirlikçileri vardır. Ama millet darbecilerin yurtdışı bağlantısı konusunda neredeyse hemfikir. Ülkesinde Fetullahı yaşatan stratejik müttefikimizin(!) bu işten habersiz olması imkansız.

Tankların önüne yatan, çıplak elleriyle darbeyi önleyen milletimiz ferasetiyle neyin ne olduğunu tek tek çözüyor Allah'a şükür.

***

Peki cuntanın 'terör' ayağı?

Son bir senedir PKK ve DAİŞ terör örgütleri, Türkiye'yi kaosa sürüklemek için özellikle şehirlerdeki saldırılarını artırdı.

İki polisi uykusunda uyurken katlederek paldır küldür Çözüm Masası'nı dağıtan PKK'nın, aniden bölgedeki şehirleri teröre ve kana boğmasını bugün daha iyi anlıyoruz. Maksat darbe için zemin hazırlamaktı.

PKK, 12 Eylül 1980 darbesinden önce de Güneydoğu'daki tüm gruplara ve aşiretlere savaş açmış, karşı çıkan Kürtleri de katletmişti.

Fakat 80 darbesi olduğu günden itibaren sıkıyönetim döneminde darbecilere tek kurşun sıkmayıp yeraltına çekildiler. Ta ki sivil bir yönetim iktidara gelip Turgut Özal Başbakan olana dek!

1984'te Eruh baskınıyla sivil iktidara karşı yeniden teröre sarıldılar.

***

Geçen seneden beri DAİŞ terör örgütü de nedense 'üstlenmediği' saldırılarla özellikle metropollerimizi hedef almaya başladı. Tüm DAİŞ saldırıları, PKK gibi kaosu derinleştirmek ve darbe için kargaşa zemini hazırlamaya yönelikti.

En son Atatürk Havalimanı saldırısını düşünün. Dış Hatlar'da insanlara vahşice saldırarak tüm dünyanın dikkatlerini Türkiye'ye çekti.

***

Darbe girişiminden 4 gün sonra Diyarbakır'da güvendiğim arkadaşlarıma telefon açtım. 15 Temmuz'dan önceki haftayı kastederek "bölgede terörist saldırılar hiç olmadı mı yoksa haberlere mi yansımadı?" diye sordum.

'Hayır hiç olmadı ama biz de sebebini merak ediyorduk' dediler. PKK'nın 1 yıldır vahşice terörü azdırıp darbeciler rahat çalışsın diye de darbe öncesi bıçak gibi kestiğini düşündüm. Tam 12 Eylül modeli.

***

Uludere katliamı failleri ve Rus uçağını düşüren pilotların da FETÖ'cü darbe girişiminden sorumlu olarak gözaltına alındığı belirtiliyor. Malatya'daki 2. Ordu'nun başındaki cuntacı da tutuklandı. Ki aylardır terörle mücadele 2. Ordu tarafından yönetiliyor ve Kandil'i vuran F-16'ların Malatya'dan havalandığı söyleniyor.

Aynı şekilde 3 yıldır tespit edilen FETÖ'cü polisler de hep Güneydoğu'ya gönderiliyordu. Ve onların bölgeye gitmesinin ardından terörün 30 yıldakinden kat be kat azdığını yabana atmayalım.

Şimdi PKK'nın şehirlere nasıl bu denli yığınak yaptığını, niçin bu kadar çok şehit verdiğimizi daha iyi anlıyoruz.

***

Bu millet feraseti, vatan, millet ve din aşkıyla büyük ve lanetlik bir belayı savuşturdu.

Kendi iradesine sahip çıkarak demokrasinin bu ülke için hayati olduğunu gösterdi. Tankların önüne geçerek Türkiye'yi Mısır veya Suriye ile karıştıranları bir kez daha rezil etti.

Darbeciliğe karşı gösterilen milli ve siyasi dayanışma, Türkiye'yi güzel günlerin beklediğinin habercisi…

BİZE ULAŞIN