HalkBank

: Medikal cihazları üretip ihraç edeceğiz

Alvimedica Yönetim Kurulu Başkanı A Para yayınına konuk oldu. Alaton, "Fabrikanın üretime geçmesiyle yıllık 900 bin adet stent üreteceğiz. Hem ülkemizdeki ihtiyacı karşılayacağız hem de yapacağız" dedi.

Giriş Tarihi: 9.11.2018 10:39 Güncelleme Tarihi: 9.11.2018 11:04
Leyla Alaton: Medikal cihazları üretip ihraç edeceğiz

Alvimedica Yönetim Kurulu Başkanı Leyla Alaton A Para yayınına konuk oldu.

A Para'ya özel açıklamalarda bulunan Alaton, "Fabrikanın üretime geçmesiyle yıllık 900 bin adet stent üreteceğiz. Hem ülkemizdeki ihtiyacı karşılayacağız hem de ihracat yapacağız" dedi.

İşte Alaton'un A Para'ya özel açıklamaları;

Leyla Alaton: Medikal cihazları üretip ihraç edeceğiz

'SENEDE 900 BİN ADET ÜRETİM PLANLIYORUZ'

Şimdiye kadar tamamıyla ithal üzerine olan bu sektör, anladık ki bu böyle gidecek bir oyun değil. Bu iş modeli çok yanlış, ithal ederek biz bu işin içinden çıkamayız. Dolaysıyla Cumhurbaşkanımızın da söylediği gibi, bu teşvik sistemine alınan 19 şirketten biri olduğumuz gibi Alvimedica olarak, bu medikal cihazların Türkiye'de yapılması, üretilmesi, hem Türkiye pazarında kullanılması, hem de ihraç edilmesi… Biz bunu yapıyoruz, şu anda zaten yapmaktayız.

Bu cihazlar Türkiye'de yapılmalı, bu stentler, balonlar, ki bizim yaptıklarımız, ülkemizde yapılmalı. Yapılıyor ve ihraç ediliyor. Planladığımız senede 900 bin adet. Temiz odalar hazır, inanılmaz bir teknoloji var. Temiz oda dediğimiz, mikroplardan arınmış bir ortam olmalı. Orada en az 250 kadın işçi çalışıyor.

'KADINLAR ÜRETİMİN İÇİNDE AKTİF OLARAK YER ALMALI'

Ben iş hayatında cinsiyet ayrımına inanmayanlardanım. Beyin gücünün cinsiyetinin olduğunu düşünmeyenlerdenim. 'Çok gerektiği için kadın da çalışmalı'yı bir tarafa koyarsak, kadın; teknoloji ve şehir hayatının kolaylıkları ve zorluklarından dolayı zaten bu üretime katılmak istiyor artık. Dünyadan kopmak istemiyor, bugünkü dünyada bu üretimin içinde olmak istiyorsunuz.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Leyla Alaton: Medikal cihazları üretip ihraç edeceğiz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN