: Bakanlıktan flaş karar! Uçuşları durduruldu...

haberi... Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığınca, uçuş emniyetini teminen Türk hava sahasının ve tipi hava araçlarına kapatıldığı bildirildi. 737-8 Max ve 737-9 Max uçaklarının, tüm uçuşlarının birçok ülke ve hava yolu şirketi tarafından durdurulması, New York borsasında işlem gören Boeing hisselerinde düşüşe neden oldu. Bu gelişmelerin ardından Boeing hisseleri 22 Milyar dolar değer kaybetti.

Giriş Tarihi: 13.3.2019 13:08 Güncelleme Tarihi: 13.3.2019 18:08
Son dakika: Bakanlıktan flaş karar! Uçuşları durduruldu...

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığınca, uçuş emniyetini teminen Türk hava sahasının Boeing 737-8 MAX ve Boeing 737-9 MAX tipi hava araçlarına kapatıldığı bildirildi.

Bakanlıktan flaş karar: Türk hava sahasının Boeing 737-8 MAX ve Boeing 737-9 MAX tipi uçaklara kapatıldı!

Bakanlıktan yapılan açıklamada, "Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından uçuş emniyetini teminen Boeing 737-8 MAX ve Boeing 737-9 MAX tipi uçakların Türk hava sahasındaki uçuşları durdurulmuştur ancak söz konusu hava araçlarının ülkemiz içinde, ülkemize veya ülkemizden yapılacak olan yolcusuz intikal uçuşları hariç tutulmuştur." ifadelerine yer verildi.

THY DE O UÇAKLARA İLİŞKİN AÇIKLAMA YAPTI

Türk Hava Yolları (THY) filosunda bulunan ve operasyonları durdurulan 12 "Boeing 737 MAX" tipi yolcu uçağının, Atatürk Havalimanı'nda park pozisyonuna alındığı bildirildi.

THY, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının, Boeing 737 MAX 8 ve Boeing 737 MAX 9 tipi hava araçlarının uçuşlarının, uçuş emniyetini teminen tedbir amaçlı olarak ikinci bir karara kadar durdurulduğunu bildirmesinin ardından harekete geçti. THY filosundaki 12 uçak, Atatürk Havalimanı Genel Havacılık Apronu'nda park pozisyonuna alındı.Öte yandan, 10 Boeing 737 MAX tipi uçağın bugün İstanbul Havalimanı'na götürüleceği, diğer 2 uçağın ise Atatürk Havalimanı'nda kalacağı öğrenildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Son dakika: Bakanlıktan flaş karar! Uçuşları durduruldu...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN