Bankaya borcu olanlar dikkat! 'dan flaş düzenleme

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumunca (), riskine esas tutarın içsel derecelendirmeye dayalı yaklaşımlar ile hesaplanmasına ilişkin tebliğde değişikliğe gidilirken, halihazırda bu yaklaşımla kredi riskini hesaplayan herhangi bir bulunmadığı öğrenildi. Buna göre, tebliğde borçlunun temerrüdüne ilişkin esasların belirlendiği bölümde yapılan değişiklik ile perakende alacaklar için temerrüt tanımı borçlu yerine "işlem" bazında uygulanabilecek. Bu çerçevede, borçlunun herhangi bir borcunun temerrüde düşmesi, bankaya olan tüm borçlarının temerrüde düştüğü anlamına gelmeyecek.

Giriş Tarihi: 11.4.2019 15:27 Güncelleme Tarihi: 11.4.2019 16:13
Bankaya borcu olanlar dikkat! BDDK'dan flaş düzenleme

'nın " Riskine Esas Tutarın İçsel Derecelendirmeye Dayalı Yaklaşımlar ile Hesaplanmasına İlişkin Tebliğ"de yaptığı değişiklik, 'nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Buna göre, tebliğde borçlunun temerrüdüne ilişkin esasların belirlendiği bölümde yapılan değişiklik ile perakende alacaklar için temerrüt tanımı borçlu yerine "işlem" bazında uygulanabilecek. Bu çerçevede, borçlunun herhangi bir borcunun temerrüde düşmesi, bankaya olan tüm borçlarının temerrüde düştüğü anlamına gelmeyecek.

ARKADAŞINA GÖNDER
Bankaya borcu olanlar dikkat! BDDK'dan flaş düzenleme
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN