'den Merkez Bankası'ndaki görev değişimi ile ilgili flaş açıklama

, Merkez Bankası'nda yaşanan görev değişimi ile ilgili gazetecilere açıklamada bulundu. Muş yaptığı açıklamada görev değişiminin kanunlara uygun olduğunun altını çizerken, ilgili maddeyi de kamuoyu ile paylaştı.

Giriş Tarihi: 8.7.2019 14:43 Güncelleme Tarihi: 8.7.2019 15:39 ABONE OL
AK Parti'den Merkez Bankası'ndaki görev değişimi ile ilgili flaş açıklama

AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş gazetecilere açıklama yaptı. Son günlerde tartışılan Merkez Bankası'ndaki görev değişimi ile ilgili de kamuoyunu aydınlatan Mehmet Muş, "değişim anayasaya aykırı" iddialarına yanıt verdi.

AK Parti Grup Başkanvekili Muş, yeni torba yasanın ayrıntılarını açıkladı

İşte Muş'un Merkez Bankası ile ilgili yaptığı açıklama:

Merkez Bankası Başkanı'nın görev değişikliğiyle alakalı farklı açıklamalar yapılıyor. 703 sayılı KHK ile 375 sayılı KHK'nın maddesinde değişiklik yapılıyor. Şöyle bir ifade var. "Cumhurbaşkanında süreli atanan kamu yöneticileri, görevden alma gerekçeleri yanında, kurumsal hedeflere ulaşılamaması nedeniyle de süresi tamamlanmadan görevden alınabilirler." Yapılan 703 sayılı KHK ile 375 sayılı KHK'nın ek 35'inci maddesinde düzenleme yapılması suretiyle, cumhurbaşkanına böyle bir yetki tamamlanmaktadır. Yapılan uygulama hukukidir. Herhangi bir tartışma söz konusu değildir.

AK Parti'den Merkez Bankası'ndaki görev değişimi ile ilgili önemli açıklama

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Parti'den Merkez Bankası'ndaki görev değişimi ile ilgili flaş açıklama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN