Mehmet Sait Kılıç

Mehmet Sait Kılıç

30 Kasım 2015, Pazartesi

PKK niçin Tahir Elçi'yi öldürdü?

Diyarbakır'da bölücü terör örgütü PKK tarafından silahlı saldırıda ''PKK terör örgütü değildir'' diyen Tahir Elçi katledildi.

Çünkü O, PKK'nın kentlerde ''halk savaşı'' diye seslendirdiği direniş biçimini kabul etmiyordu.

Rojava'daki gibi fiilen bağımsız bir yönetim şekline karşıydı.

Sokağa çıkma yasağı ilan edilen ilçelerden ve bölgeden bölücü terör örgütü mensuplarının ayrılmasını istiyordu.

Kazılan hendeklerin kapatılmasını ve kurulan barikatların kaldırılmasını talep ediyordu.

Bölgede yaşayan çocukların siyasete alet edilerek eğitim haklarının ellerinden alınmasını eleştiriyordu.

Özetle; Tahir Elçi son dönemde PKK'yı eleştirdiği için bölücü terör örgütü tarafından infaz edildi. Onun gibi düşünenlere de göz dağı verilmiş oldu.
Bir terör örgütü olmadığını söyleyerek savunduğu PKK , sırf bazı yönlerini eleştirdiği için diğerleri gibi Tahir Elçi'nin de katili oldu. Amaca ulaşmak için her türlü yolun mübah olduğu fikrini savunan, makyavelizm felsefesini hayat görüşü yapan bölücü terör örgütü, kendilerini savunan birini gözünü kırpmadan öldürüverdi.Bu kiralık katiller böyledir. Ülkede iç savaş çıkarmak için yapmayacakları şey, yemeyecekleri halt yoktur.
Katil PKK diyeni ya susturun ya öldürün !

Maktulün eşi Türkan Elçi'nin Selahaddin Eyyübi Devlet Hastanesi'nde "Katil PKK" diye bağırdığı ve orada bulunan HDP'liler tarafından susturulmaya çalışıldığı sır değil. Koyun can derdinde kasap et derdinde. Kadın, eşi katledildiği için sinir krizi geçiriyor, gözyaşına boğulmuş halde katillere olan tepkisini haykırıyor. HDP'liler katilin kimliği deşifre olmasın diye kadını susturmaya çalışıyorlar. Ya siz ne kadar zalimsiniz ! Hem insanları can evinden vuruyorsunuz hem de reaksiyon gösterdiklerinde ezerek susturmaya çalışıyorsunuz. Yazıklar olsun size...

Katil Devletsizlik

Ankara'da meydana gelen bombalı saldırı sonrası 'katil devlettir' diyen Selahattin, bu sefer ''Tahir Elçi'yi öldüren devlet değil devletsizliktir'' dedi. Üstelik şehit olan 2 polisimizi konuşmasında hiç anmadı. Bizi şaşırtmayan tipik bir Selahattin klasiği yine sahnedeydi...Selahattin sende biliyorsun ki; eğer o bölgede hendekler kazılmamış, terör faaliyetleri yapılmamış olsaydı Tahir Elçi ve iki polisimiz katledilmeyecekti. Bütün bu olayların mimarı terör olaylarını tekrar başlatan bölücü terör örgütü olan PKK'dır. Timsah gözyaşlarını bırak da bölücü terör örgütüyle arana mesafe koy !

"Saray Kurşunu" imiş.
'Saray' tarafından aylardır hedef gösterilen ve bir insan hakları savunucusu olan Tahir Elçi, saray kurşunuyla katledilmişmiş. Kamera kayıtları silahlı saldırının her türlü detayını açıkça ortaya koyarken, silah ve kurşun meydanda duruyorken hala bu zırvalığa devam ediyorlar.
Suikastı gerçekleştiren PKK'lı teröristin kimliği tespit edilmişken insanların gözünün içine baka baka nasıl yalan konuşabiliyorsunuz. Siz ne kadar pişkin utanmaz insanlarsınız. Katilin PKK olduğu mobese kayıtları ile sabitken sizler Cumhurbaşkanına dil uzatarak iftira atmaya çalışıyorsunuz. Aklı selim ve sağduyu sahibi Türkiye halkı sizi asla affetmeyecek...

Rus Uçağı vurulunca

Rus savaş uçağı Su-24, hava sahamızı ihlal etmiş biz de angajman kuralları gereği düşürmüşüz. Aslında Olay, sınır ihlaline verilen otomatik , normal ve olması gereken bir tepkiden başka bir şey değil.

Rusya'nın sırtından bıçaklandığını söyleyerek ağlaması ve bunu bahane ederek Suriye'deki askeri bağlarını güçlendirmesi kurnazlığını gösteriyor.
Adamlar hem suçlu hem güçlü. Suriye'de Esed rejimine tam destek veren kim ? Türkiye'ye olmadık ithamlarda bulunan kim ? Masum vatandaşlarımızı hapse atan kim ? Bölgede insani yardım için bulunan TIR'ları sorumsuz bir şekilde vuran kim ? Hava sahamızı defalarca ihlal eden kim ? Kabahatli oldukları halde bizden özür dilememizi talep eden kim ? Ya hu bu ne pişkinliktir ! Bu ne yüzsüzlüktür ! Bu ne küstahlıktır Allah aşkına !

Habbeyi kubbe yapan Putin bizi ekonomik ambargo ile tehdit ediyor. Bize Demokles'in kılıcını göstermeye çalışıyor. Bu gidişle Putin, Dimyat'a pirince giderken evdeki bulgurdan da olacak. Rus halkının ekseriyeti Türkiye ile olan krizde Putin'i sorumlu tutuyor. Putin saldırgan tutumuna devam ederse öfkeyle kalkan zararla oturur kaidesine göre ülkesinde politik açıdan zarar edeceği muhakkak...

Şunu içimizdeki çakma Rusçukların ve Rusların iyice bellemesi gerekiyor. Türkiye, Bülent Ecevit'in zamanındaki eski Türkiye değil. Artık kendi ayakları üzerinde duran güçlü ve tam bağımsız bir Türkiye var. Biliyorum bunu hazmetmeniz zor olacak ama hazmetmekten başka çareniz yok...

Erdoğan, Baltacı Mehmet Paşaya benzemez !

1711 yılında Prut bataklıklarında Rus ordusunu yok etme fırsatını yakalayan Sadrazam Baltacı Mehmet Paşa Rusların isteği üzerine Prut antlaşmasını yaparak Türklerin affediciliğini göstermişti. O zaman ecdadımızın yapmadığını dünya lideri Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yaptırmayın derim. Recep Tayyip Erdoğan, Baltacı Paşaya benzemez benden söylemesi...

BİZE ULAŞIN