Mehmet Sait Kılıç

Mehmet Sait Kılıç

18 Ekim 2017, Çarşamba

Felaket tellallığı stratejisi

Memleketimizde felaket tellallığı yaparak, ekonomiyi batırarak Tayyip Erdoğan'ı alaşağı etme stratejisi ne yazık ki hep oynanıyor, bunun başını da siyasetten emekliye ayrılanlar çekiyor!

Çekmezlerse hatırımız kalır...

Evet, bir zamanlar bu memlekette bir maliye bakanı vardı, Abdüllatif Şener...

AK Parti'nin kurucularındandı, Tayyip Erdoğan'ın yardımcılarındandı...

Bu herif kulağına üfürülen "AK Parti kapatılacak" balonuna inandı ve Erdoğan'a ihanet etti. Ardından da çekti, gitti "Türkiye Partisi"ni kurdu.

AK Parti'yi kapatmaya kimsenin gücü yetmeyince de bu adam ve partisi siyasetten kapı dışarı edildi...

Latif Efendi caz yapıyor. Caz yapmaya devam ediyor. Caz yapması kimsenin umurunda değil de ne hikmetse İran Tesnim Haber Ajansı'nın umurunda!

Bakın ne buyurmuş beyefendi: "Siz iktidarın ekonomi iyi gidiyor söylemlerine bakmayın... Ben rakamlara inanmıyorum. Şu anda kişi başına düşen milli gelir, benim bıraktığım döneme dahi ulaşamamıştır"...

(Doğrusu bu kadar büyük adam olduğundan haberimiz yoktu!)

Maşallah söylemleriyle milletimizi aydınlatmış, mevzuya açıklık kazandırmış. Milli gelirin içler acısı durumunu hep birlikte çok merak ediyorduk. Latif Bey İranlılara açıklama yapmasaydı bilemeyecektik...

(İşin ilginç yanı geçen gün bu haber ajansına Doğu Bey de ötmüştü. Erdoğan'la ilgili dan dun konuşmuştu... Laiklik ve aydınlanmayla alakalı cevherler yumurtlamıştı... Yoksa bunlar aynı kaba mı şey ediyorlar??? Kaderin cilvesine bakın yahu!!)

Neler saçmalıyorsun be adam!!!!

Memleketimizde kişi başına düşen milli gelir 15 bin dolar olarak görünse de aslında 20 bin dolar civarındadır.

Zira milli gelir göstergesinde kayıt dışı ekonomi yoktur. Yani işsiz görünen milyonlarca vatandaş gizlice bir işte çalışıyor, acından ölen yok!!!

Milli gelirimizin 20 bin dolara ulaşması başarı değilse nedir?

Sen gene otur "öldük bittik mahvolduk" diye ağla, e mi Latif Efendi!

BİZE ULAŞIN