rejimi göçmen kuşları koruyacak!

Giriş Tarihi: 25.12.2014 07:32 Güncelleme Tarihi: 25.12.2014 07:47
Esad rejimi göçmen kuşları koruyacak!

’de halk ayaklanmasının başladığı 2011’den bu yana çocuklar dahil 200 binden fazla kişinin ölümünden sorumlu olan rejimi Çevre Programı kapsamında göçmen kuşların güvenliği için protokol imzaladı.

2011 yılında başlayan ayaklanmanın ardından yaklaşık 200 bin insanın öldüğü 'de yönetimi ile Çevre Programı yetkilileri arasında göçmen kuşların güvenli bir şekilde göç etmesi için protokol imzalandı.

BM Çevre Programı yetkilileri ile Suriye Çevre Bakanlığı yetkilileri Başkent Şam'daki bakanlık binasında bir araya geldi. Burada imzalanan protokol ile ülke üzerinden geçiş yapacak olan göçmen kuşların güvenliği Esad rejimi emanet edildi.

BÜYÜK ÇABA HARCIYORUZ


Dünya Çevreyi Koruma ve Göçmen Kuşlar günü münasebeti ile bakanlıkta düzenlenen etkinlikte konuşan Çevre Bakanı Nazire Sırkis, kuşların korunması için büyük çaba harcadıklarını vurgulayarak, göçmen kuşların Suriye topraklarında bulunan bazı bölgelerde dinlendiğini ve bu kuşların güvenli bir şekilde göçlerine devam etmeleri için gereken çalışmaların yapılacağını ifade etti.

4 MİLYON MÜLTECİ!


Suriye'de 2011 yılında rejime karşı başlayan ayaklanmanın ardından rejim güçlerinin saldırıları sonucu aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu yaklaşık 200 bin kişi hayatını kaybetti. Başta Türkiye olmak üzere çevre ülkelerde dört milyona yakın Suriyeli sığınmacı durumunda.Ülkede rejim güçleri savaş uçakları ile hemen hemen her gün muhaliflerin kontrolünde bulunan bölgeleri bombalıyor. Bu saldırılarda yaygın olarak kullanılan varil bombalarının düştüğü bölgelerde çocuk, kadın ve yaşlılardan oluşan onlarca sivil hayatını kaybediyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Esad rejimi göçmen kuşları koruyacak!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN