o tarihi "kara gün" ilan etti!

Giriş Tarihi: 30.12.2014 12:06
IŞİD o tarihi kara gün ilan etti!

Ortadoğu'daki aktivistler, son 48 saatte 400'den fazla militanını kaybeden 'in 29 Aralık'ı 'kara gün' ilan ettiğini söyledi.

Bugüne kadarki en büyük kayıp verdiği günü yaşayan örgütü , uzmanlara göre hem maddi hem de manevi yönden ağır darbe aldı. Irak ve Suriye'de terör estiren IŞİD, dün birkaç yerde girdiği çatışmalarda 400'den fazla militanını kaybetti. Bu IŞİD'in bir günde yaşadığı en ağır kayıp olarak geçti. Alınan haberlere göre ise IŞİD yüzlerce militanını birden kaybettiği 29 Aralık'ı 'kara gün' olarak ilan etti.

YESRİB'DE 123 MİLİTAN ÖLDÜRÜLDÜ

Emniyet Müdürü yaptığı açıklamada kentinin geri alınması için başlatılan operasyonda 123 IŞİD militanının öldürüldüğünü açıkladı. Bazı aşiretlerle ortak gerçekleştirilen operasyon sonrasında Yesrib'in birçok bölgesinin örgütten geri alındığı bildirildi.

Amiyat kentindeki komutanlıktan yapılan açıklamada Kerkük'ün kuzeybatısında bulunan El-Houja'da gerçekleştirilen hava saldırıları sonrasında 50 IŞİD savaşçısının öldürüldüğü, yüzlercesinin ise yaralandığı belirtildi. Açıklamada IŞİD'in elinde bulunan buz üretim fabrikası ve gübre depolarının da bombalandığı kaydedildi.

400 IŞİD MİLİTANI ÖLDÜRÜLDÜ

Son 48 saatte gerçekleştirilen hava ve kara operasyonlarda ağır darbe alan IŞİD'in birçok bölgeden geri çekildiği ve 'yaralarını sarmak' için bazı operasyonlardan vazgeçme kararı aldığı belirtildi. Öyle ki 28 ve 29 Aralık'ta Koalisyon güçleri, Irak ordusu ve güçleri tarafından gerçekleştirilen operasyonlarda toplamda 400 IŞİD militanını öldürdü. (ABDURRAHMAN KOÇ/ HABER7)
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
IŞİD o tarihi "kara gün" ilan etti!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN