Vladimir meyve ithalatını yasakladı

Giriş Tarihi: 30.12.2014 09:39 Güncelleme Tarihi: 30.12.2014 11:15
Vladimir Putin meyve ithalatını yasakladı

ve 'nın yaptırımlarıyla 'yı sıkılştırırken, Vladimir , karşı yaptırım olarak meyve ithalatını yasakladı.

, da dahil olmak üzere yaptırımları destekleyen birçok ülkeden meyve ithalatını yasakladı. Polonya Rusya'nın Ukrayna'da attığı adımları ciddi şekilde eleştirmişti. Uluslararası Ticaret Merkezi'ne göre yasak, geçtiğimiz yıl Rusya'ya 380 milyon dolardan fazla bir gönderim yapan ve dünyanın en büyük elma ithalatçısı olan Polonya üzerinde etkili oldu.

PUTİN'E ESKİ DOST DESTEĞİ

Reuters'de yer alan habere göre, Polonya'da elma yetiştiricileri bu durumdan olumsuz etkilenirken, yasak Rusya Devlet Başkanı Vladimir 'in eski bir arkadaşı için fırsat oldu. Rusya'nın Polonya'dan elma ithalatını yasaklama kararı almasının ertesi gününde, Putin'in güç sahibi olduğu yıllarda petrol ticareti ile bir servet elde eden Gennady Timchenko, Rusya'nın en büyük elma yetiştiricilerinden birinin çoğunluk hissesi için satın alma teklifinde bulundu. Timchenko'nun yatırım şirketi Volga Group, artık Rusya'nın güneyindeki Krasnodar bölgesinde meyve bahçeleri bulunan Alma Holding'in yüzde 40'ına sahip.

EN ÇOK TÜKETİLEN MEYVE


62 yaşındaki Timchenko, bu durumu hem aniden yerli üretime ihtiyaç duyan bir piyasada kar etmek hem de Rusya'yı Batı'nın yaptırımlarına karşı desteklemek için bir fırsat olarak görürken, yatırımını vatansever bir hareket olarak betimliyor ve 1990'lardan bu yana tanıdığı Putin'e desteğini gösteriyor.

Timchenko röportaj taleplerini karşılıksız bırakırken, Volga Group'tan Reuters'e yapılan açıklamada "Elma Rusya'da tüketilen bir numaralı meyve. Rusya dünyanın en büyük elma ithalatçısı ve talebin yarısından azı ülkede üretiliyor. Şirket için iyi bir fırsat olarak görüyoruz" denildi.

Türkiye'ye ambargo piyangosu! TIKLAYIN...

TÜRKİYE'YE YARAYACAK

Bu arada daha önce Rusya'nın Batı'ya uyguladığı ambargolar Türkiye ile ticaretin gelişmesini sağlamıştı. Yeni yaptırımların da Türkiye'ye yarayacağı düşünülüyor.

Putin: Erdoğan sağlam adam! TIKLAYIN...

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vladimir Putin meyve ithalatını yasakladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN