: Keşke 'ı vursaydık

Kaddafi'ye karşı ayaklanmada NATO ve BM kararını beklemeden Libya'ya bomba yağdıran Cumhurbaşkanı, 'a müdahale etmedikleri için günah çıkardı. , "Suriye'ye 2013'te müdahale etmediğimiz için pişmanım" dedi.

Giriş Tarihi: 6.1.2015 08:14 Güncelleme Tarihi: 6.1.2015 10:15
Hollande: Keşke Esad'ı vursaydık
Cumhurbaşkanı : "IŞİD'le mücadelede Suriye rejimi ile işbirliği yapmaktan kaçınmak gerektiğini" belirtirken, "Suriye'ye 2013'te kimyasal silah kullanılırken müdahale etmediğimiz için pişmanım" dedi.

Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, "Suriye'ye 2013'te kimyasal silah kullanılırken müdahale etmedikleri için pişman olduğunu" söyledi.

France Inter radyosuna konuşan Hollande, Fransa'nın IŞİD'le mücadelede Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esed'le işbirliği yapıp yapmayacağına ilişkin soruyu, "Bu tür ilişkilerden kaçınmak daha iyi olur. Şeytanla birlikte gittiğinizde, Tanrı'nın yardımınıza koşması nadirdir" diye cevapladı.

Esad Türkmenlere saldırdı! TIKLAYIN...

Hollande, İran'ın ise "Irak ve Suriye'de istikrarın devamı için önemli bir ortak" olduğunu belirtti. Suriye'de muhalefeti desteklemek zorunda olduklarını vurgulayan Hollande, "Suriye'ye 2013'te kimyasal silah kullanılırken müdahale etmediğimiz için pişmanım. Müdahale gerçekleşmedi ve şimdi karşımızda IŞİD var. IŞİD'in ise 'la ilişkisi olması gerektiğini sorguluyoruz" ifadelerini kullandı.

Suriye'den gelen mültecilere karşı Avrupa'nın sınırlarını koruması gerektiğini ifade eden Hollanda, Almanya ve İsveç'in Fransa'dan daha çok Suriyeliyi karşıladığına işaret etti. Hollande, Avrupa'ya daha çok göçmen gelmemesi için gelişmekte olan ülkelere yönelik bir destek politikasına ihtiyaç olduğunu kaydetti.

Esad o isimle temas kurmak istedi! TIKLAYIN...


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hollande: Keşke Esad'ı vursaydık
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN