Peygamberimizi terörist olarak çizmişti

Giriş Tarihi: 8.1.2015 09:37 Güncelleme Tarihi: 8.1.2015 09:37
Peygamberimizi terörist olarak çizmişti

Paris'te mizah si 'nun merkezine düzenlenen da ölenlerden biri de ünlü karikatürist Jean Cabut..

'nın başkenti Paris'te mizah si 'nun merkezine düzenlenen silahlı da en az 12 kişi yaşamını yitirdi. Ölenler arasında Fransa'nın en ünlü karikatüristlerinden Jean Cabut da var. Jean Cabut'nun tepki çeken Hz. Muhammed karikatürlerinde çizimlerinin olduğu biliniyordu.

HZ. MUHAMMED (SAV) KARİKATÜRÜ TEPKİ ÇEKMİŞTİ

Charlie Hebdo 2012'de Hz. Muhammed karikatürleri yayımlamış, O dönemde bu karikatür infial yaratmış, alarma geçen Fransa 20 ülkedeki elçilik ve okullarını derginin yayımlandığı cuma günü geçici olarak kapatma kararı almıştı. Saldırıda ölenler arasında yer alan ünlü karikatürist Jean Cabut'nun da Hz. Muhammed karikatürlerinde çizimlerinin olduğu biliniyordu.

JEAN CABUT KİMDİR?

Ünlü karikatürist Cabut ilk çizimlerini 1954 yılında yapmaya başladı. 1960 yılında ordudan ayrıldıktan sonra Hara-Kiri dergisinin kurucularından biri oldu. 1970 ve 1980'ler çocuk tv programları yaptı. Bu dönemde oldukça ünlendi. Son olarak saldırının hedefi olan Charlie Hebdo dergisinde çalışmaya devam ediyordu. Danimarka'da Jyllands Posten adlı bir gazetede 30 Eylül 2005 günü yayınlanan Hz. Muhammed'in karikatürlerini yayınlamıştı. Karikatürlerden bir tanesinde peygamberi bir terörist olarak gösteriliyordu. Karikatür İslam dünyasından tepki çekmişti. Avrupa'da bazı ülkeler de Danimarka gazetesine destek olmak için karikatüre sayfalarında yer vermişti. Cabut da bu karikatürlere sahip çıkmıştı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Peygamberimizi terörist olarak çizmişti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN