Türkiye'nin en iyi haber sitesi

sınırında Boumeddiene alarmı!

’te 12 kişiyi öldüren Cherif ve Said Kouachi kardeşlerin Dammartin’de polise direndikleri sırada bir marketi basan ’nin imam nikahlı eşi ’nin (26) 2 Ocak’ta Türkiye’ye geldiği yönündeki iddialar üzerine sınırı ile sınır kapılarında görevli güvenlik birimleri uyarıldı.

Giriş Tarihi: 12.1.2015 09:59 Güncelleme Tarihi: 14.1.2015 10:46
Suriye sınırında Boumeddiene alarmı!
Sınırdan geçen tüm çarşaflı kadınların en ince ayrıntısına kadar incelenmesini isteyen yetkiler, son bir hafta içinde 'den Türkiye'ye geçen ve mülteci kamplarına yerleştirilen kadınlarında da tekrar kimlik tespitlerinin yapılması istendi.

Boumeddiene'nin 4 Ocak'ta Şanlıurfa'ya gittiği yönündeki iddialar üzerine güvenlik birimleri alarma geçirildi. Boumeddiene'nin yasadışı yollardan Suriye'ye geçtiği yönünde Fransız istihbarat birimlerinin bilgilerini doğrulamaya çalışan Mit, Suriye'de bulunan elemanları vasıtasıyla bilgileri değerlendiriyor.

ÇARŞAFLI KADINLAR KONTROL EDİLECEK

Türkiye- Suriye sınırında kara çarşaflı alarmı başlatan güvenlik birimleri sınır kapılarında geçen tüm kadınları en ince ayrıntısına kadar kimlik kontrolünden geçirerek, Boumeddiene fotoğraflarıyla karşılaştırıyor. Son bir hafta içinde Türkiye'ye gelen kadınların yerleştirildiği kamplarında da tekrar kontrol yapan güvenlik birimleri halen net bir bilgiye ulaşamadı. Sınırdan kontrolsüz geçen kadınların tekrar tespit edilmesini isteyen istihbarat birimleri, sınır kapılarından Suriye'ye geçmek isteyen çarşaflı kadınların, bayan görevliler tarafından kontrol edilmesi istendi. Güvenlik birimleri Boumeddiene IŞİD'e katılıp katılmadığını da araştırıyor. (Star)
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Suriye sınırında Boumeddiene alarmı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN