'nin sorgusu paylaşıldı

Giriş Tarihi: 14.1.2015 16:49
Hayat Boumeddiene'nin sorgusu paylaşıldı

İngiltere'nin yüksek tirajlı gazetelerinden Daily Mail'in bugün birinci sayfadan verdiği "Dünyanın en çok aranan kadınının İngiltere aile bağlantıları" başlıklı haberde 'nin kızkardeşinin İngiltere'de yaşadığı yazıldı.

Haberde, saldırılarının planlanmasındaki rolü nedeniyle aranananlar listesinde en başta yer alan 'nin 2010 yılında dairesinde çamaşır torbasının hemen yanında Kalaşnikoflar ve AK47'ler için mühimmat ve para sayma makinesi bulununca, polis tarafından sorgulandığına, genç kadının dünyada şeriat yasalarının uygulanmasını savunduğuna ve İsrail'den iğrendiğini söylediğine dikkat çekildi.

Daily Mail, Paris saldırılarının planındaki rolü araştırılan Hayat Boumeddiene'nin Londra'da yaşayan Mimouna adındaki kızkardeşinin hala Londra'da olup olmadığını öğrenemediklerini yazdı.

İLK SORGULAMA 2010'DA

Gazete, Boumeddiene'nin sorgusunun 4 gün sürdüğünü, sorguda kocasının arkadaşları, yaptığı telefon konuşmaları, internet kullanımı, silahlara ulaşımı hakkında sorular yöneltildiği belirtildi. İlk polis sorgulamasının 18 Mayıs 2010'da saat 16'da yapıldığı yazıldı.

Hayat Boumeddiene bu sorgulamada İngiltere'de yaşayan kızkardeşi olduğunu, kendisine şeriat kanunlarını soran polise "Yanılmıyorsam Şeriat Allah'ın kanunu. Dolayısıyla uygulanırsa en iyisi" yanıtını verdiği yazıldı.

İsrail ile Filistin arasındaki ihtilaf hakkındaki görüşleri sorulduğunda Hayat Boumeddiene'nin "BM, Hitler ile yaşadıkları cehennemden dolayı Yahudilere toprak verdi. Fakat devletlerinde yetişirken Filistinlilerin haklarına saygı göstermediler. Dilimin kusuruna bakmayın ama bu iğrenç" dediği belirtildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hayat Boumeddiene'nin sorgusu paylaşıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN