Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'den 'ye şok teklifi!

'nin BM Daimi Temsilci Yardımcısı An Myong Hun, 'nin Güney Kore ile yapacağı ortak askeri tatbikatı askıya alması durumunda kendilerinin de testleri askıya alacağını belirtti.

Giriş Tarihi: 14.1.2015 09:29
Kuzey Kore'den ABD'ye şok nükleer teklifi!
An Myong Hun, BM Genel Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısında, ile ilişkiler ve denemelere ilişkin açıklama yaptı.

TATBİKATTAN VAZGEÇİN

ABD'ye 9 Ocak'ta önemli bir teklif sunduklarını kaydeden An Myong Hun, "Eğer ABD, Güney Kore ile yapacağı ortak askeri tatbikatı geçici olarak askıya alırsa biz de nükleer denemeleri geçici olarak askıya alacağız" dedi.

Bu teklifi "uygun kanallar" vasıtasıyla ABD tarafına ilettiklerini anlatan An Myong Hun, "Bu teklifin kabul edilmesi bölgede olumlu bir atmosfer oluşturacak. Kore Yarımadası'nda barış ve istikrara yönelik adım olacak. Diyalog ve işbirliğinin gelişmesini sağlayacak" diye konuştu.

REDDERSE HER ŞEY OLABİLİR

ABD'nin teklifi reddetmesi durumunda "her şeyin olabileceğini" söyleyen An Myong Hun, bu seçeneklerin neler olabileceğine ilişkin detaylı bilgi vermezken kendilerinin bölgede savaş ihtimalini ortadan kaldırmaya çalıştıklarını dile getirdi.

An Myong Hun, gazetecilerin sorusu üzerine, Sony'ye yönelik siber saldırı ile bağlantılarının olmadığını da savundu. ABD'nin bu konudaki delillerini ortaya koymasını isteyen An Myong Hun, ABD ile ortak soruşturma yapabileceklerini belirterek, bu konuda 'nin suçlanmasının düşmanca bir tutum olduğunu söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kuzey Kore'den ABD'ye şok nükleer teklifi!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN