Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Ölüyü diriltemeyen" kabileyi kızdırdı

'da ölü diriltme törenini merakla izleyen köylüler, başarısız olan yü linç etmeye kalktı. Ölen adamın ailesi ise daha önce beş kişiyi dirilttiğini iddia eden cüyü savundu

Giriş Tarihi: 14.1.2015
Ölüyü diriltemeyen büyücü kabileyi kızdırdı
'nın güney doğusunda bulunan Kwale bölgesinde, Lunga Lunga ve Kinango'da ölmüş beş kişiyi dirilttiği söylenen Samuel Kanundu'nun ününü duyan bir aile, ölmüş yakınlarını diriltmesi için yü köylerine davet etti. Davete icabet eden cü Samuel Kanundu, ekibiyle birlikte köye geldi. Bütün köy halkı da daha önce hiç şahit olmadıkları bu sıradışı töreni izlemek üzere köy meydanında toplandı.

BELGESELE GİTTİ, KABİLENİN GELİNİ OLDU - TIKLAYIN

'YORGUNUM' DEDİ
Dans ve şarkılar eşliğinde başlayan tören, Kanundu'nun söylediğine göre güneş batmadan sona erecek, ölmüş adam dirilecekti. Ancak ilerleyen saatlere rağmen ölenin durumunda hiçbir değişiklik olmayınca, köylüler giderek sabırsızlanmaya başladı. Büyücü Kanundu ise yorgun olduğunu söyleyerek köylülerden biraz daha zaman istedi. Güneş batarken güvenlerini iyice yitirmeye başlayan kabile üyeleri, büyücü ile ekibini linç etmeye kalktı. Halkın elinden güçlükle kurtulan büyücüler bunun dini bir ritüel olduğunu ve ailenin isteğiyle orada bulunduklarını söyleyerek kendilerini savundu.

'ÖLÜMÜ ŞAİBELİ'
Ölen adamın ailesi de büyücü Kanunda ve ekibine sahip çıktı. Aile, cesedi muz ağacının altında bulunan adamın, başka bir büyücü tarafından öldürülmüş olabileceğini ve büyünün bu nedenle tutmamış olabileceğini ileri sürdü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Ölüyü diriltemeyen" büyücü kabileyi kızdırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN