Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Fox'tan tahrik dili

Murdoch'ın Müslümanları rencide eden açıklamalarının ardından bu kez sahibi olduğu Fox News internet sitesi devreye girdi. Sitenin Fransa ve İngiltere'deki Müslüman mahallelerini "terörün kaynağı" göstermesi dünyanın dört bir yanından tepki topladı

Giriş Tarihi: 15.1.2015
Fox'tan tahrik dili

Dünyada televizyon sektörüne en çok para harcayan şirketlerin başında gelen Fox Yayıncılık, Müslümanlara yönelik tahrik içerikli haberlerine devam ediyor. Daha şirketin sahibi Rupert Murdoch'ın Fransa'daki terör saldırılarının ardından yaptığı "Müslümanların çoğu barışsever olabilir. Ama içlerinde büyüyen kanserin farkına varıp, onu ortadan kaldırana dek onlar da sorumlu sayılmalı" açıklamasına tepkiler sonlanmadan, ABD merkezli Fox News'in internet sitesi yeni bir skandala daha imza attı. Haberde, Fransa'daki Müslüman mahalleleri "teröristler için insan kaynağı" olarak nitelendirilip, buralarda Fransız medeni kanununun işlemediği, İslam hukukunun hüküm sürdüğü iddia edildi. Bu bölgeleri çetelerin yönettiği iddia edilen haberde "Polisler yanlarına kuvvetli destek almadan bu mahallelere giremiyor" denildi.

MURDOCH GÜLEN'E BÖYLE ARKA ÇIKTI! - TIKLAYIN


TERÖR YUVASI DEDİLER

Fransız hükümetinin ZUS (Duyarlı Yerleşim Bölgeleri) olarak sınıflandırdığı 751 bölgenin tümünü terör yuvası kategorisine sokan Fox "Fransız hükümeti buralardaki hakimiyetini kaybetti" dedi. Fransa'daki problemlerin sebebi olarak "Müslümanların asimile edilmemesi"nin gösterildiği haberde, hükümetin silahlanma karşıtı politikalarla vatandaşların kendilerini korumasına engel olduğunu savundu. Öte yandan, eski bir ABD askeri olan Nolan Petersen, Fox News yayınına katılmış, Paris'in kimi bölgelerini Bağdat'a benzetmişti. Petersen, "Müslüman olmayanların hoş karşılanmadığı, insanların Usame Bin Ladin tişörtleriyle gezdiği ve devlet içinde devlet gibi hareket eden" bir Müslüman mahallesi resmi çizmişti. Fox'un yorumcusu Steve Emerson'ın "İngiltere'de Birmingham gibi nüfusu tamamen Müslüman olan şehirler var. Müslüman olmayanlar bu şehirlere gitmiyor" şeklindeki tepki çeken ifadeleri karşısında İngiltere Başbakanı David Cameron, "O yorumları duyunca yulaf lapam boğazımda kaldı" açıklamasını yapmıştı. Fox News'in Müslümanları aşağılayan ve terörün kaynağı olarak gösteren haber ve yayınlarına, dünyanın dört bir yanında tepki gösterildi.

VE İSLAMOFOBİK MURDOCH GERİ ADIM ATTI- TIKLAYIN

MURDOCH'TAN SKANDAL TWEET- TIKLAYIN

'HAÇLI ZİHNİYETİ YARATMAK İSTİYOR'

Fox News'in haberine AK Parti milletvekilleri tepki gösterdi: AK Parti Milletvekili Bülent Turan: "Murdock'ın dediğini esas almış olursak Filistin'deki katliamlardan bütün Yahudileri, Afrika'daki katliamlardan ise Avrupalıları sorumlu tutmalıyız." AK Parti Milletvekili Mehmet Metiner: "Murdock üst akıl emrindeki bir aparat. Terörün nedenini başka yerde arasınlar." AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın: "Bilinçli olarak bir Haçlı zihniyeti yaratmak istiyor. Gerçek yüzünü ortaya koydu."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fox'tan tahrik dili
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN