Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'dan 3 çocuk çağrısı

Gazetecilerle yaptığı sohbette Katolik dünyasına mesajlar gönderen ideal çocuk sayısının 3 olduğunu söyledi ve "tavşanlar gibi çocuk yapmayın" dedi.

Giriş Tarihi: 20.1.2015 13:54 Güncelleme Tarihi: 20.1.2015 14:34
Papa'dan 3 çocuk çağrısı
Katolik aleminin ruhani lideri Franciscus, Sri Lanka'ya ardından da Filipinler'e gerçekleştiren Papa Franciscus, Filipinler'in başkenti Manila'dan Roma'ya yaptığı yaklaşık 15 saatlik uçuşu sırasında, seyahatini takip eden gazetecilerin sorularını yanıtladı.

YUMRUK SÖZLERİNE AÇIKLIK GETİRDİ

Papa, birkaç gün önce Sri Lanka'dan Filipinler'e geçerken 7 Ocak'ta Paris'te mizah dergisi Charlie Hebdo'ya yapılan saldırıyı, "ifade özgürlüğünün bir sınırı olduğu, kimsenin inançlarıyla dalga geçilemeyeceği" yönünde değerlendirirken sarf ettiği, "Sevgili arkadaşım Dr. (Alberto) Gasparri, anneme küfrederse suratına yumruğu yer" sözlerine gazetecilerin isteği üzerine açıklık getirdi. Bir provokasyona şiddetle karşılık verilmemesi gerektiğini anlatan Papa, bununla beraber bazı şeyleri provoke etmemek gerektiğini de vurguladı.

Ruhani lider, "Ben birini sürekli provoke edip, ona saldıramam çünkü onu kızdırma ve uygun olmayan bir karşılık alma riski var. İşte o yüzden diyorum ki, ifade özgürlüğü, insani gerçekleri dikkate almalı ve daha ihtiyatlı olmalı" yorumunda bulundu.

İDEAL ÇOCUK SAYISI:3

Gazetecilerle sohbetinde Katolik dünyasına da mesajlar gönderen Papa Franciscus, "Bazıları, iyi bir Katolik olmak için tavşanlar gibi çok çocuk yapmamız gerektiğine inanıyor" diyerek tepki gösterirken, ebeveyn sorumluluğunun önemini hatırlattı ve bir ailenin sahip olması gereken çocuk sayısını 3 olarak açıkladı. Papa, kilisede bu konuda uzmanların olduğunu belirterek, çıkış yollarını Sinod Meclisi toplantılarında bulacaklarını kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Papa'dan 3 çocuk çağrısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN