Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'den 'ya "kafanı keseceğiz" tehdidi!

yayınladığı son videoda bu sefer ABD Başkanı 'yı ve Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesut Barzani'yi tehdit etti.

Giriş Tarihi: 28.1.2015 15:03 Güncelleme Tarihi: 28.1.2015 17:11
IŞİD'den Obama'ya kafanı keseceğiz tehdidi!

Bir Peşmergeye diz çöktürerek tehditler savuran militanı ve Barzani'ye tehditler savurdu. Söz konusu videoda Kürtçe konuşan ve ABD Başkanı Obama'yı da tehdit edenmilitan "İslam'a karşı gelenlerin sonu böyle olur. Amerika'ya da geleceğiz. Obama Beyaz Saray'da senin kafanı da keseceğiz. Bu mesajım Fransa ve onun kız kardeşi Belçika'yadır. Bomba yüklü arabalarla gelip başlarınızı keseceğiz. Ey ..... Mesut (Mesut Barzani), vallahi başını keseceğim. Biz erkeğiz ve kimseden de korkmuyoruz. Biz şeriatın hükümlerini yerine getiriyoruz. Bu senin askerinin sonudur" dedi.

IŞİD'DEN LİBYA'DA OTEL BASKINI- TIKLAYIN

Öte yandan videoda konuşan IŞİD üyesinin Berdereş nüfusuna kayıtlı Muwaffak Yunus adlı bir Kürt olduğu tespit edildi. Daha önce İslami partilerden birine mensup olan Muwaffak Yunus ve 2 kardeşinin birlikte Musul'un işgal edildiği dönemde IŞİD'e katıldığı bildirildi.

"JAPON VE ÜRDÜNLÜ REHİNEYİ ÖLDÜRÜRÜZ"

IŞİD'in yayınladığı başka bir videoda talepleri karşılanmazsa elindeki Japon ve Ürdünlü rehineleri 24 saat içinde öldüreceği tehdidinde bulundu. Videoda duyulan sesin, IŞİD'in elindeki Japon gazeteci Kenji Goto'ya ait olduğu belirtiliyor.

IŞİD, Goto ve Ürdünlü pilot karşılığında, Ürdün'de tutuklu bulunan Iraklı bir kadının serbest bırakılmasını istiyor. Videoda Jogo şu ifadeleri kullanıyor:
"Bu benim son mesajım. Bana, benim özgürlüğüm önünde engel oluşturanın yalnıza Ürdün hükümeti olduğu söylendi. Japon hükümeti tüm siyasi baskısını Ürdün hükümetine uygulasın. Çok az zaman kaldı. Sajida'yla ben değişeceğim. Bunda anlaması zor ne var? O 10 yıldır mahkum ve ben yalnızca birkaç aydır mahkumum. Ürdün hükümetinin değişimi daha fazla geciktirmesi, onların pilotlarının ve daha sonra benim ölümünden sorumlu olması anlamına geliyor. Yaşamak için yalnızca 24 saatim kaldı. Pilotun daha da az. Lütfen bizi ölüme terk etmeyin."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
IŞİD'den Obama'ya "kafanı keseceğiz" tehdidi!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN