Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yeni Selman'dan ikramiye müjdesi

Selman, göreve gelmesi münasebetiyle memur, emekli ve öğrencilere 2 maaş ikramiye ödenmesini emretti

Giriş Tarihi: 30.1.2015 09:06 Güncelleme Tarihi: 30.1.2015 09:20
Yeni Kral Selman'dan ikramiye müjdesi

ı Selman bin Abdulaziz, göreve gelmesi münasebetiyle devlet memurları, emekliler ve öğrencilere 30 milyar dolar değerinde 2 maaş ikramiye ödenmesini emretti.

Kral Selman, devlet memurları, emekliler ve öğrencilere 2 maaş ikramiye ödenmesine, sivil mahkumlara kamu haklarından kaynaklanan 500 bin Suudi Arabistan Riyali'ni (yaklaşık 133 bin dolar) aşmayan para cezalarının affedilmesine, af kapsamındaki yabancı uyrukluların da sınır dışı edilip, haklarında ülkeye giriş yasağı konulmasına karar verdi.

Elektrik ve su hizmetlerine yönelik projelerde harcanmak üzere 20 milyar riyal tahsis edilmesini kararlaştıran Selman, ülkede kayıtlı tüm edebiyat kulüpleri ve süper lig takımlarına onar, birinci lig takımlarına beşer milyon ve ülkede kayıtlı diğer takımların her birine ise 2 milyon riyal ikramiye ödenmesi talimatını verdi.

MİCHELLE OBAMA SUUDİLERİN TEPKİSİNİ ÇEKTİ- TIKLAYIN

2 MAAŞ İKRAMİYE TALİMATI

Sosyal güvenlikten yararlananlar ve engellilere de 2 maaş ikramiye ödenmesini emreden Selman, Sosyal İşler Bakanlığı'nda kayıtlı yardım kuruluşlarına destek için 2 milyar, Dayanışma Kooperatifleri Konseyi'ne 200 milyon ve kayıtlı ihtisas meslek birliklerinin her birine 10 milyon riyal ödenmesini kararlaştırdı.

Kral Selman, daha sonra Twitter hesabından yaptığı açıklamada, din ve vatana hizmet için Allah'tan yardım dilediğini belirterek, halkının hakkını ne yaparsa yapsın ödeyemeyeceğini söyledi.

Selman, "Değerli halkım, ne yaparsam yapayım sizin hakkınızı ödeyemem. Daha fazlasını hak ediyorsunuz. Dine ve vatana hizmet için Allah'tan bana ve sizlere yardım etmesini dilerim. Dualarınızda beni unutmayın" dedi.

KRAL ABDULLAH HAYATINI KAYBETTİ- TIKLAYIN

KRALIN VEFATI SONRASI O ÜLKEDEN ŞOK KARAR

PRENSLERİN SIRTINDA UĞURLANDI- TIKLAYIN

TAHT KAVGASININ PERDE ARKASI!- TIKLAYIN

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeni Kral Selman'dan ikramiye müjdesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN