Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'dan paralel yapı desteği

Giriş Tarihi: 25.2.2015 17:09 Güncelleme Tarihi: 25.2.2015 17:19
Azerbaycan'dan paralel yapı desteği

Dışişleri Bakanı Elmar Memmedyarov, paralel yapıya ilişkin olarak yaptığı açıklamada “Azerbaycan Türkiye’nin milli çıkarlarına uygun olan meselelere tam destek veriyor” dedi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 'ın başkenti Bakü'deki resmi temasları kapsamında Azeri mevkidaşı Elmar Memmedyarov ile bir araya geldi. İki bakan görüşme sonrası ortak basın toplantısı düzenledi.

MEMMEDYAROV'DAN PARALEL YAPI SORUSUNA CEVAP

Azeri Bakan Elmar Memmedyarov basın toplantısında kendisine Türkiye'deki paralel yapıya ilişkin yöneltilen soruyu cevaplandırdı. Memmedyarov, "Biz Türkiye'yle sürekli olarak temaslarda bulunuyoruz. Her alanda işbirliği yapıyoruz. Azerbaycan Türkiye'nin milli çıkarlarına uygun olan meselelere destek veriyor" dedi.

Bakan Çavuşoğlu toplantıdaki konuşmasına Azerbaycan'da bir kez daha bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek başladı. Çavuşoğlu, iki ülke arasındaki dostluk ve kardeşlik bağlarının her ziyarette daha da arttığını gördüğünü söyledi. Çavuşoğlu, "Bizim tarihten gelen kültürel bağlarımızı anlatmaya gerek yok ama Mustafa Kemal Atatürk 'Azerbaycan'ın sevinci bizim sevincimiz, kederi bizim kederimizdir' demiştir. Yine rahmetli umumi liderimiz Haydar Aliyev de Azerbaycan ve Türkiye'yi tarif ederken 'Bir millet iki devlet' demiştir. Bu anlayış içinde ilişkilerimizi giderek güçlendiriyoruz" diye konuştu.

.

ARKADAŞINA GÖNDER
Azerbaycan'dan paralel yapı desteği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN