Türkiye'nin en iyi haber sitesi

liderleri

'da, ABD Başkanı Obama 55 milyon 844 bin takipçisiyle ilk sırada yer alıyor. 10 milyon 482 bin takipçisi olan Başbakanı Modi'yi, 5 milyon 969 bin takipçisiyle Cumhurbaşkanı Erdoğan izliyor

Giriş Tarihi: 10.3.2015
Twitter liderleri
Fransız gazetesi "Le Journal de Dimanche" (JDD) dünya liderlerini hesaplarındaki takipçi sayısına göre sıraladı. Listede ABD Başkanı , 55 milyon 844 bin takipçiyle birinci sıradayken, ikinci sırada 10 milyon 482 bin takipçiyle Başbakanı Narendra Modi bulunuyor. Türkiye Cumhurbaşkanı ise 5 milyon 969 bin takipçiyle 3'üncü sırada.

BUNLARI ASLA TWEET'LEMEYİN - TIKLAYIN

TAKİPÇİ SAYISI = DESTEK
Obama, dünyada en fazla takipçiye sahip ve 'ın hemen arkasında geliyor. Perry'nin 66.4 ve Bieber'ın 61.2 milyon takipçisi bulunuyor. Obama'nın takipçi sayısı ise ABD'nin toplam nüfusunun yüzde 17'si ediyor. Bu oranlar siyasetçilerin halkı tarafından ne kadar destek görüp görmediğine yönelik ipuçları da taşıyor. Zira eskiye oranla popülaritesi düşen Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande'ı, Fransızların sadece yüzde 1.3'ü takip ediyor.

ÇOK DİLLİ PAPA!
Katolik dünyasının ruhani lideri Papa Francis insanlık ve Hıristiyanlığa yönelik oldukça ses getiren açıklamalarını Twitter'da paylaşıyor. Papa alışılmış din adamı profilinin dışına çıkarak teknolojiyle arasını sıcak tutuyor ve bu sayede popülaritesini gün geçtikçe artırıyor. Papa'nın ününe ün katan en bir diğer önemli özelliği ise iletilerini birden fazla dilde yazması. Papa'nın İngilizce'nin yanı sıra İspanyolca, İngilizce, Portekizce, Almanca, Lehçe, Arapça ve Fransızca olmak üzere 8 Twitter hesabı bulunuyor.

AVRUPALILAR DÜŞÜŞTE

Listenin ilk 10 sırasında Güney Amerikalı liderlerin çoğunlukta olduğu görülüyor. İtalya Başbakanı Matteo Renzi 14'üncü, İngiltere Başbakanı David Cameron 17'inci sırada görülüyor. Almanya Başbakanı Angela Merkel'in ise henüz Twitter hesabı bulunmuyor.

İŞTE İLK 10
1. ABD Başkanı Barack Obama
2. Hindistan Başbakanı Narendra Modi
3. Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan
4. Vatikan Lideri Papa Francis
5. Meksika Devlet Başkanı Enrique Pena Nieto
6. Kolombiya Devlet Başkanı Juan Manuel Santos
7. Arjantin Devlet Başkanı Cristina Fernandez de Kirchner
8. Brezilya Başkanı Dilma Rousseff
9. Endonezya Devlet Başkanı Joko Widodo
10. Filipinler Cumhurbaşkanı Noynoy Benigno Aquino
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Twitter liderleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN