Ağaca aşılmış halde bulundu

'de korkunç bir cinayet işlendi. Ülkede gündem yaratan çarşafla ağaca asılmış olarak bulunan kişinin yaklaşık 2 haftadır aranan 54 yaşındaki Otis James Byrd olduğu tespit edildi. Ağaca asılı bulunan siyahi Amerikalı'nın öldürülüşünün nefret suçu olup olmadığı soruşturuluyor

Giriş Tarihi: 21.3.2015 11:14 Güncelleme Tarihi: 21.3.2015 11:21
Ağaca aşılmış halde bulundu
'nin Mississippi eyaletinde ağaca asılı bulunan siyahi Amerikalı'nın davasıyla ilgili Amerikan Federal Soruşturma Bürosu (FBI), Adalet Bakanlığı ve Savcılık soruşturma başlattı.


Olayla ilgili MSNBC'ye açıklamada bulunan ABD Adalet Bakanı Eric Holder, "Bu noktada ne olduğunu belirlemeye çalışıyoruz" ifadesini kullanırken, FBI'nin Adalet Bakanlığı Yurttaşlık Hakları Bölümü ve Mississippi Güney Bölgesi Savcısı'nın hukuk ihlalleri olup olmadığını belirlemek için davaya baktıklarını bildirdi.

Olayın intihar veya cinayet olup olmadığının tespiti için yaklaşık bir hafta daha zamana ihtiyaç olduğu bildirilirken, olayın nefret suçu olup olmadığı üzerine yoğunlaşıldı.

Ağaca asılı olan Byrd'in siyahi Amerikalı olması, Mississippi'de tarihi ırk bazlı şiddet olaylarını hatırlatması açısından olayın nefret suçu olup olmadığı ayrı bir önem arzediyor.

"Olayla ilgili bir açıklama yapan bölgedeki Siyahilerin GABD'nin Mississippi eyaletinde ağaca asılı bulunan siyahi Amerikalı'nın davasıyla ilgili Amerikan Federal Soruşturma Bürosu (FBI), Adalet Bakanlığı ve Savcılık soruşturma başlattı. elişmesi İçin Ulusal Birlik (NAACP) Mississippi Başkanı Derrick Johnson olayla ilgili açıklamasında şunları kaydetti: "Tahminde bulunmak için çok erken. Fakat Mississippi'deki ırkçı nefret suçlarına dayılı geçmişe bakıldığında, bu eyalette bir Afrikalı Amerikan'ın ağaca asılı bulunmasından her zaman endişe duyuyoruz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ağaca aşılmış halde bulundu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN