Türkiye'nin en iyi haber sitesi

En çok o ülkelerde verildi

''2014 yılı İdam Cezaları'' raporunu açıkladı.

Giriş Tarihi: 1.4.2015 12:28 Güncelleme Tarihi: 1.4.2015 15:21
En çok idam cezası o ülkelerde verildi
, dünya genelinde hükümetlerin ülkelerindeki suç oranı, terörizm ve iç istikrarsızlıkla baş etme kapsamında na başvurduğunu belirterek, bu durumun özellikle Mısır ve Nijerya'da endişe verici rakamlara ulaştığını bildirdi.
Örgütün "2014 yılı İdam Cezaları" başlıklı raporunda, 2013'te olduğu gibi 2014 yılında da 22 ülkede infazların gerçekleştiği belirtilerek, özellikle Mısır ve Nijerya'da verilen idam cezalarında artış yaşandığı kaydedildi. Böylece, geçen yıl bir önceki yıla göre yaklaşık 500 kişinin daha idama çarptırıldığı kaydedildi.

Geçen yıl gerçekleşen infaz rakamlarına ilişkin "güzel haberlerin" olduğu belirtilen raporda, "Bir önceki yıla göre, kayıt altına alınan infazlarda düşüş kaydedildi ve birkaç ülke idam cezasının kaldırılması için olumlu adım attı" yorumu yapıldı.
Raporda, Papua Yeni Gine ile Kiribati Cumhuriyeti'nin bir süreliğine durdurduğu infazları gerçekleştirmeye ilişkin adım attığını duyurduğu, Madagaskar'ın ise idam cezasının kaldırılması için hazırlanan yasa tasarısı üzerinde çalışmalarını sürdürdüğü bildirildi.
ARKADAŞINA GÖNDER
En çok idam cezası o ülkelerde verildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN