Türkiye'nin en iyi haber sitesi

, leri ediyor

, ülkedeki leri önümüzdeki günlerde etmeye başlayacağı açıkladı. İsrail İçişleri Bakanı Gilad Erdan'ın hazırladığı belirtilen plan çerçevesinde, önümüzdeki günlerde başlayacak sınır dışı sürecinin, "kaçakların üçüncü bir ülkeye gönüllü olarak gidişini arttırmayı" hedeflediği savunuldu.

Giriş Tarihi: 2.4.2015 11:39 Güncelleme Tarihi: 2.4.2015 12:59
İsrail, Afrikalı göçmenleri sınır dışı ediyor
'in ülkedeki leri "üçüncü bir ülkeye" etmeye başlayacağı bildirildi.
İsrail'in Jerusalem Post gazetesinde yer alan haberde, Nüfus, Göçmenler ve Sınır Yönetimi (PİBA) tarafından yapılan yazılı açıklamada, sınır dışı edilecek Afrikalı göçmenlerin kendi ülkelerine değil, belirlenen iki ülkeden birine gönderileceği belirtildi. Afrika'da olduğu belirtilen bu ülkelerin isimleri ise açıklanmadı.

Açıklamada ayrıca, İsrail İçişleri Bakanı Gilad Erdan'ın hazırladığı belirtilen plan çerçevesinde, önümüzdeki günlerde başlayacak sınır dışı sürecinin, "kaçakların üçüncü bir ülkeye gönüllü olarak gidişini arttırmayı" hedeflediği savunuldu.
İsrail'in, söz konusu iki Afrika ülkesi ile "göçmenleri kabul etmesi ve kendi ülkelerine göndermeye zorlamaması" yönünde anlaştığı da kaydedildi.
İsrailli yetkililerin, göçmenlerin bulunduğu kamplara giderek ilk etapta gönderilecek göçmenlerin hangileri olduğuna karar vereceği belirtilen açıklamada, sınır dışı edileceklere havayolu, otel ve miktarı açıklanmayan bir ücret sağlanacağı bildirildi.
İsrail, göçmen haklarını hiçe sayıyor

İsrail hükümeti, kaçak Afrikalılara ülkeden kendi istekleriyle ayrılmayı kabul etmeleri halinde 3 bin 500 dolar para vermeyi vaat ediyor. Afrikalı göçmenler ise İsrail'den ayrılmamakta direnerek mülteci statüsü almak istiyor.
Uluslararası İnsan Hakları İzleme Örgütü (HRW) geçen yıl yayınladığı bir raporda, İsrail'i, "binlerce Afrikalı göçmeni, göçmen haklarını hiçe sayarak ülkeyi terk etmeye zorlamakla" suçlamıştı.
İLİŞKİLİ HABERLER
ARKADAŞINA GÖNDER
İsrail, Afrikalı göçmenleri sınır dışı ediyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN