Türkiye'nin en iyi haber sitesi

: olmasaydı düşerdi

Irak Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut , ''nin yardımı olmasaydı düşerdi' dedi.

Giriş Tarihi: 9.5.2015 12:24
Barzani: Türkiye olmasaydı Kobani düşerdi
Irak Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut , Washington'daki temasları sırasında görüştüğü Amerikalı yetkililerin, Kürt peşmergelerin, Irak ordusuna sağlanan silah yardımlarından kendilerine düşen payı alacağına dair güvence verdiğini belirtti. Barzani, ve ABD'nin yardımı olmasaydı, IŞİD'in 'den çıkarılmasının mümkün olmayacağını söyledi.

Barzani, Dış İlişkiler Konseyi adlı düşünce kuruluşunda verdiği konferansta, "Geçmişe gittiğinizde, 2007 yılında (mevcut Genelkurmay Başkanı) General Martin Dempsey Irak'ta görevliyken, Irak ordusu ne alıyorsa Kürt peşmergelerin de Irak ulusal savunma sisteminin parçası olarak kendine düşen payı alacağına dair sözler verilmişti ancak o tarihten bu yana ne bir kurşun ne bir silah parçası aldık" dedi.

'TÜRKİYE İLE İLİŞKİLERİN DÜZEYİNDEN MEMNUNUM'

Bu arada Barzani, Türkiye ile ilgili bir soru üzerine, Türkiye ile IKBY arasındaki ilişkilerin düzeyinden memnuniyetini dile getirerek, çözüm sürecini de desteklediklerini hatırlattı.

Barzani, "başlangıçta Türkiye'nin IŞİD'le mücadelede bazı çekincelerinin bulunduğunu ama şimdi bunların azaldığını" belirterek, "(Kobani'nin IŞİD'in elinden geri alınması) Türkiye ve ABD'nin işbirliği olmasaydı bu mümkün değildi" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Barzani: Türkiye olmasaydı Kobani düşerdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN