Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İşte 'nin deki son savunması

2011 yılında HAMAS üyelerinin de içerisinde bulunduğu bir grup siyasi tutuklunun cezaevinden firarından ötürü suçlanan 'nin içerisinde bulunduğu 106 kişi hakkında kararı verildi. Mursi’nin idam kararı verilmeden önce de yaptığı son savunma medyaya sızdı.

Giriş Tarihi: 18.5.2015 13:22 Güncelleme Tarihi: 18.5.2015 15:23
İşte Mursi'nin mahkemedeki son savunması
Cumhurbaşkanı Muhammed ve Dünya Müslüman Alimler Birliği Başkanı Yusuf el Karadavi'nin de aralarında bulunduğu 106 kişi hakkında Mısır si tarafından verilen kararı görüşü alınmak üzere Mısır Müftüsüne gönderildi. İsrail tarafından geçtiğimiz yıl katledilen HAMAS üyelerine dahi idam cezası verilen davanın son duruşmasında Mursi'nin yaptığı konuşması basına sızdı

MURSİ'Yİ İDAMA GÖTÜREN SEBEPLER-TIKLAYIN

İŞTE O SAVUNMA


'ALLAH BİZE YETER, O NE GÜZEL VEKİLDİR'

"Onlar, Allah'tan gelen nimet ve keremin; Allah'ın, müminlerin ecrini zayi etmeyeceği müjdesinin sevinci içindedirler. Kendileri savaşta yara aldıktan sonra Allah ve Peygamberin çağrısına koşanlara, hele onlardan iyilik edip sakınanlara büyük ecir vardır. Bir kısım insanlar, müminlere: «Düşmanlarınız olan insanlar, size karşı asker topladılar; aman sakının onlardan!» dediklerinde bu, onların imanlarını bir kat daha arttırdı ve «Allah bize yeter. O ne güzel vekîldir!» dediler.Bunun üzerine, kendilerine hiçbir fenalık dokunmadan, Allah'ın nimet ve keremiyle geri geldiler. Böylece Allah'ın rızasına uymuş oldular. Allah büyük kerem sahibidir.İşte o şeytan, ancak kendi dostlarını korkutur. Şu halde, eğer iman etmiş kimseler iseniz onlardan korkmayın, benden korkun. (Al-i İmran Suresi 171 - 175.Ayetler)

'DÜNYAYA BARIŞ MESAJIYLA GELDİK'

İşte bu, Allah'tan başkasından korkmamamız Allah'ın hepimize çağrısıdır. Allah'ın, asla yolumuzdan geri dönmememiz, O'na sarılmamız ve sığınmamız üzerine yaptığı bu çağrı hepimizedir. Bu çağrı, her zaman 'Allah bize yeter. O ne güzel vekildir' deme çağrısıdır. Bu bize yeter. Allah, kuluna baktığı zaman kulunda emirlerine, sünnete ve ipine sımsıkı sarılmış bir hal ve davetçi bir şahsiyet görmek ister, bu Allah'ın hoşune gider; bu neden Allah'ın ipine sımsıkı sarılın ve dağılmayın. Biz dünyaya barış ve selamet mesajıyla geldik. Biz savaş ya da düşmanlık değil ancak insanların hayrını istiyoruz ve bu hayır inşaallah gerçekleşecek."

Kaynak: Timeturk.com
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İşte Mursi'nin mahkemedeki son savunması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN