Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’dan önemli uyarı

Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi () tarafından yapılan son çalışmalar Antarktika’daki Larsen B buzulunun 2020 yılına kadar yok olacağını ortaya koydu.

Giriş Tarihi: 18.5.2015 09:49 Güncelleme Tarihi: 18.5.2015 12:35
NASA’dan önemli uyarı
Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi'nin () Ala Khazendar yönetimindeki ekip tarafından yürütülen son çalışmalar kapsamında, Antarktika'daki Larsen B buz sahanlığında kalan bölümünün daha hızlı bir şekilde eridiğini ve daha fazla parçalandığını ortaya koyan kanıtlar bulundu. Araştırmaya göre, akıntılar buz sahanlığı üzerinde oldukça geniş çatlaklar meydana getirdi. Khazendar, basın bülteninde yaptığı açıklamada, bu durumun kalıntıların parçalandığı konusunda uyarı sinyalleri verdiğini belirterek, "Bilimsel olarak konuşmak gerekirse, buz sahanlığı daha dayanaksız bir hal aldı ve dağılma noktasına geldi. Bu gezegenimiz için son derece kötü bir haber" dedi.

En az 10 bin yıldır var olan Larsen B buz sahanlığı, ilk kez 2002 yılında parçalanmıştı. Bu parçalanmanın ardından Antarktika'da normallerin çok üzerinde görülen bir yaz mevsimi yaşanmıştı

ALMANYA'DA MÜSLÜMAN SIĞINMACILARA İŞKENCE

TEHLİKE ŞİMDİLİK GEÇTİ

HUMEYNİ'Yİ MOSSAD'A ÖLDÜRTECEKLERDİ

GÖZLERİ VE DİLİ KANIYOR

BUZ HOKEYİ SAHASI GOLCÜ GÖRDÜ

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
NASA’dan önemli uyarı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN