Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Casus

Giriş Tarihi: 10.6.2015 10:50 Güncelleme Tarihi: 10.6.2015 11:05
Casus yüzük

İngiliz mücevher tasarımcısı Steve Bennett, içinde izleme çipi bulunan bir nişan yüzüğü tasarladı.

İngiliz Daily Mail gazetesine tasarımı ile ilgili konuşan Bennett, ilk bakışta sıradan bir nişan yüzüğü gibi görünen yüzüğün üzerindeki elmasın altında Bluetooth teknolojisi ile çalışan ve ile takip imkanı sağlayan ufak bir çip bulunduğunu söyledi.

Bennett, tasarımın asıl amacının üzerinde oldukça değerli taşlar bulunan ve büyük duygusal değer taşıyan nişan lerinin çalınmasını ya da kaybolmasını önlemek olduğunu belirtirken, bu teknolojik tasarımın kıskanç erkeklerin partnerlerinin nerede olduğunu daima bilmesini sağlayabileceğini de kabul etti.

İnternetten satış yapan Gemporia kuyumcusunun sahibi olan Bennett "Mücevherlerin güvenliğini nasıl sağlayabileceğimi düşünürken bu fikir aklıma geldi" dedi.

Ancak kuyumcu tasarımla ilgili müşterileri ile konuştuktan sonra bu özel yüzüğün çiftler için bir "takip" aygıtına dönüştürülebileceğini keşfettiğini söyledi ve "Bu yüzüğün faydaları saymakla bitmiyor. Bu yüzük asılsız kıskançlıkları, suçlamaları sona erdirebilir. Bu yüzük bir çok evliliği kurtarabilir" dedi.

Mücevher tasarımcısı bu yüzüğün "dürüstçe" satılması ve dağıtılması gerektiğinin ve yüzüğü taşıyan kişinin takip cihazından haberdar olmasının büyük önem taşıdığının da altını çizdi.

Birce Bora

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Casus yüzük
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN