Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ammar Biltaci'den ilk açıklama

Giriş Tarihi: 16.6.2015 13:57 Güncelleme Tarihi: 16.6.2015 15:45
Ammar Biltaci'den ilk açıklama

'da şehit edilen Esma Biltaci'den ilk açıklama

MUHAMMED BİLTACİ'NİN OĞLU AMMAR BİLTACİ A HABER'E KONUŞTU
İdam cezası verilen İhvan liderlerinden Muhammed Biltaci'nın oğlu Ammar Biltaci A Haber canlı yayında konuştu…

BU BİR ASKERİ YÖNETİMİN EMİRLERİDİR
Bu hüküm sürpriz olmamıştır. Askeri darbeye karşı duruşundan dolayı verilmiş bir karar bu. Şu anda Filistin halkına, İsrail'e karşı duruşuna destek verdiğinden verilmiş bir karar bu. Askeri darbe İsrail ile birlikte hareket ediyor ve hareket ettiğinden dolayı babam bu duruşu sergiledi.
Bu bir askeri yönetimin emirleridir, bir mahkemenin kararı değildir. halkı buna karşı suskun kalmayacaktır. Mısır halkı barışçıl bir şekilde hayatını sürdürmek istiyor. Bu tür kararlar çıktığında, askeri makamlarca çıkan bu tür kararlara halk asla boyun eğmeyecektir.

Mübarek zamanında herkes öldürüldü. Sokaklarda, caddelerde, her yerde. Dolayısıyla böyle bir hüküm kararı çıkacak olursa Mübarak'e karşı çıkması gerekir. Çünkü o böyle bir eyleme teşebbüste bulundu.
Biz devrimimizle beraber gidiyoruz, yolumuza devam ediyoruz, zafere ulaşıncaya kadar. Büyük kitleler bu özgürlüğe karşı canını feda etmişler. Dolayısıyla bunlara sadık olarak biz bu yürüyüşümüze devam edeceğiz. Şu anda bütün insanlık ve insani duyguları yok eden bu kararları biz şiddetle reddediyoruz.

BÜTÜN HALKA YÖNELİK İDAM KARARIDIR
Bu hükümler 'ye karşı değil, idam hükmü verilen kişilere karşı değil, bu bütün halka yönelik idam kararıdır. Elbette çetin bir şekilde bu askeri rejime karşı dimdik duracak Mısır'da. Şu anda Mısır halkı zulüm altındadır. Ve artık bir seçilme ve seçme kararına sahip değillerdir. Kendi istikballerini belirlemek için hiçbir imkan yoktur. Şu anda bu askeri rejim bütün halka karşı topyekun bir idam ve infaz olayları gerçekleştiriyor. Bütün cemaatlere karşı, kadınlara karşı, çocuklara karşı, sokaklara karşı bütün halklarına karşı bir katil serisi devam ettirmekte.BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ammar Biltaci'den ilk açıklama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN